Krása, Móda

Ani brýle nebrání dokonalému make-upu. Mohou líčení dokonce zajímavě doplnit

Nošení brýlí je pro někoho nutnost, pro dalšího životní styl, kterým dává najevo například svou náladu. Najdou se odpůrci i příznivci brýlí, především ženy ale bojují s tím, jak nanášet make-up nebo zvýraznit oči, pokud musí nosit brýle. Oční stíny by měly ladit s obroučkami nebo čočkami, tím dosáhnete nejlepšího výsledku.

Co vynechat při líčení, pokud nosíte brýle?

Obličej zvýrazníte například tím, že si namalujete a učešete obočí. Na oční víčka naneste metalické stíny, nejdříve je ale natřete tlumenou jemnou bází. Světlejší barvu dejte pod obočí a spodní víčko a zapomeňte na černou linku na spodním víčku. Poté naneste řasenku na spodní i vrchní řasy. Rty můžete zvýraznit růžovou nebo červenou barvou.

Doporučený článek:  Peeling pokožku dokonale vyhladí a zpevní. Díky pravidelné masáži bude sametově hebká

Pokud používáte kontaktní čočky, musíte také přemýšlet nad tím, jaké zvolíte líčení. Pro nošení krátkozrakých čoček se vyhněte výraznému make-upu, raději zvolte jemný. Nejdříve na obličej naneste krém, poté pudr a nakonec oční stíny. Můžete použít světlé odstíny béžové nebo krémové barvy. Horní víčko navíc můžete zvýraznit tužkou a nakonec naneste také řasenku.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor, abyste na nose neměli moc kosmetiky

Kosmetiku na obličej vybírejte velmi pečlivě, zvlášť pokud máte brýle denně na nose. Na tom byste neměli nechávat zbytečně velkou vrstvu líčení. Make-up se snadno může přilepit k rámu brýlí a budete mít po kráse. Pokud si je často sundáváte, mějte po ruce korektor nebo podkladovou bázi, kterou ihned použijete na obnovení líčení. Lícní kosti můžete zvýraznit růžovou barvou.

Doporučený článek:  Základní chyby, které děláte při líčení obočí

Existuje mnoho triků, jak si poradit s líčením, pokud zároveň musíte nosit brýle. Mohou být totiž ozdobou číslo jedna a make-up pak nemusí být nijak výrazný. Stačí upozornit na oči a dávat si pozor, jaké máte rámečky brýlí. Jestli vás brýle na nose tlačí, a tím pádem si musíte často pudrovat nos, bude vhodné zajít za optikem a nechat si brýle upravit na míru.

Zdroj: https://www.buzzfeed.com/ailbhemalone/make-up-tips-for-people-who-wear-glasses