Móda

Nevkusné šortky 90. let hlásí návrat. Z přehlídkových mol se dostávají do šatníků celebrit

Nevkus 90. let slaví návrat? Zdá se, že původně cvičební šortky nebo cyklistické kraťasy zažívají svůj neskutečný comeback. A zatímco na přelomu minulého století byly tyto úbory doménou u skupin holčiček a mladých slečen, kde je popularizovaly slavné dívčí kapely, dnes tyto kontroverzní modely vynášejí hvězdy zvučných jmen. Nechybí v šatníku sestrám Kardashianovým ani modelkám Gigi a Belle Hadid, ale velkou propagátorkou těchto krátkých kalhot je i dcera Cindy Crawfordové Kaia Gerberová!

Popularita přišla s dívčími kapelami

Původně byly šortky designované na sport, styl na tělo umožňuje jezdit na kole i běhat, moderní materiály navíc nabízejí komfort při cvičení v horkém letním počasí vzhledem k funkčním materiálům umožňujícím prodyšnost a odvádění potu z těla pryč. V 90. letech si krátké obtažené šortky oblíbily členky různých módních kapel, které je vynášely na koncerty, a tím podpořily trend nošení těchto sportovních kalhot i do města nebo společnosti. Obdobné je to dnes, kdy jsou krátké kraťasy na tělo součástí kolekcí nejznámějších módních domů.

Doporučený článek:  Odírání pokožky mezi stehny zabrání několik triků
Zdroj obrázku: Freepik

Nechybí v kolekcích značek Chanel nebo Fendi

Cyklistické obtažené šortky nechybí v kolekci Chanel, kde jsou v provedení černé i overalové v záplavě květin. Naopak futuristické jsou z návrhářské dílny Fendi. A kdo podlehl trendu obtažených kraťasů, které se dnes nosí i do noblesní restaurace nebo nejvyšší společnosti? Nejvlivnějšími propagátorkami těchto šortek jsou sestry Kardashianovy, především Kim, která si je oblíbila v šedém lesklém provedení a nosí je i s tričkem ve stejném sportovním stylu. Nebojí se je doplnit i vysokými kozačkami, sexy topem a péřovou bundou. Tento motiv se objevuje i v kolekci Kanyea Westa.

Doporučený článek:  Ani po padesátce se nemusíme vzdát sukní. Správný střih ubere kila a dodá na eleganci

Cyklistické šortky s prvky elegance

Elegantní provedení s různými prvky, které dodávají stylu nesportovní vzhled, si oblíbily i další celebrity, především modelky Gigi a Bella Hadidovy nebo Naomi Campbellová, které volí modely se sexy topy nebo halenkami a nosí je s botami na podpatku. Kultu cyklistických šortek však nepodlehly jen známé osobnosti, ale také módní bloggerky a celosvětově uznávané influencerky, které dodávají nenáviděnému stylu 90. let na eleganci a půvabu.

Zdroj: https://f-trend.com/blog/future-cycling-shorts-trend-2019