Krása

Zastavte čas pomocí bylinek, díky kterým bude pleť svěží a bez vrásek

Nikomu se bohužel stárnutí nevyhne, a proto je jasné, že každá žena, potažmo i muž chtějí zastavit čas. Vlivem věku se totiž naše kůže stává méně elastickou, přibývají nejen vrásky, ale také další kosmetické nedostatky, a proto hledáme vhodné prostředky, jak vráskám zamezit a oddálit tak stárnutí pokožky. Jak na to, vám nyní poradíme. Můžete se zaměřit například na kouzla některých rostlin.

Které rostliny mohou pomoci v boji s vráskami?

S věkem je pokožka nejen tenčí, ale také se postupně vysušuje. Potřebuje dostatečnou hydrataci, a i když je to přirozený proces stárnutí, nikdo nechce vidět, jak je jeho pleť ochablá. Hydratace podpoří tvorbu nových a nových buněk, pomocí peelingu pak odstraníme ty staré. Za rozpad kolagenových vláken může stárnutí, ale také potraviny, které konzumujeme.

Doporučený článek:  Akné zlepší správná péče a dobře vyvážený jídelníček

Zkuste do sebe dostat více vitaminů A a E, dávejte si pozor na sluneční paprsky a chraňte svou pokožku před spálením. Kromě toho ale mohou pomoci i různé bylinky a rostliny, které snadno koupíte nebo si je můžete sami vypěstovat doma. Jednou z nich je například pupalka dvouletá. Je to rostlina obsahující mastné kyseliny, které udrží elasticitu pleti v normálu. Vyrobit si můžete olej, který se jiank užívá v kapslích.

Zdroj obrázku: Freepik

Dopřejte si hodně vitaminů a bylinek

Další z rostlin je šalvěj lékařská. Tu známe především z chladnějších období, protože dobře funguje na nachlazení, rýmu nebo kašel. Můžete ji ale využít také jako prostředek k hydrataci pokožky a zpomalení procesu stárnutí. Každý den můžete vypít nálev z této bylinky – stačí jedna lžička listů zalitá vroucí vodou. Nechte 10 minut odstát a poté vypijte.

Doporučený článek:  V chladných měsících potřebuje pokožka hýčkat. Zapomenout nesmíme ani na krásu vlasů

Vitaminy C a A budou také velmi důležité. Nejenže poskytnou hydrataci, ale také další látky, se kterými si pokožka snadno poradí, a tím bude pružná, pevná a bude vypadat skvěle. Takové vitaminy najdete například v šípcích, které si můžete natrhat a následně usušit. Můžete je použít nejen do čaje, ale také do džemu nebo dezertů. Stejně tak dobře bude fungovat černý rybíz.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/beauty/web-stories/10-anti-ageing-herbs-that-can-help-you-look-younger/photostory/80790429.cms