Krása, Zdraví

Dokonale hladké paty díky obyčejnému prášku z kuchyně: konec bolestem a suché pokožce

Jedlou sodu v kuchyni máme zaručeně všichni a obvykle ji používáme při pečení. Pečivo je díky ní nadýchané, ale stejně dobře funguje také v domácnosti i v oblasti kosmetiky. Mnoho lidí ji využívá při úklidu, ale jedlou sodu lze počítat také jako domácí lék na tvrdé paty. Zjistěte, jak ji použít ke snížení bolesti a změkčení kůže na patách.

Domácí léčba nepříjemného problému

Tvrdá kůže na patách je nejen nevzhledná, ale může být také bolestivá, jakmile začne praskat. Nejlépe vám proti tomuto problému pomůže domácí léčba, do které můžete zapojit jedlou sodu. Podceňovat byste ale neměli ani konzultaci s ortopedem, který vám může poradit vhodnou léčbu a cvičení. Jedním z nejjednodušších prostředků ovšem zůstává jedlá soda.

Doporučený článek:  Včelí pyl posiluje imunitu, je plný důležitých vitamínů
Zdroj obrázku: Freepik

Příčiny tvrdé kůže na chodidlech

Důvodů, proč k tomuto problému dochází, je celá řada. Mezi nejčastější patří stárnutí a snížení podkožního tuku, ale také ukončení tréninku bez protahování nebo nošení neodpovídajících bot. Příliš těsné, široké boty nebo podpatky mohou způsobit, že pokožka bude drsná a tvrdá. Tuto potíž ale mohou způsobit i některá onemocnění, například cukrovka, nadváha nebo obezita.

Jak použít jedlou sodu na ztvrdlé paty?

Tento úžasný produkt můžete použít hned několika způsoby. Máte hned tři varianty, které budou skvěle fungovat a zároveň jsou velmi jednoduché. Pastu z jedlé sody vytvoříte jednoduše smícháním sody s vodou. Poměr zvolte tak, aby vznikla hustá konzistence. Naneste na paty a nechte pár minut působit. Potom je opláchněte a tuto metodu pravidelně opakujte.

Doporučený článek:  Fluoridace je na školách stále běžnější. Lékaři ji nedoporučují, může způsobit zdravotní potíže

Využít můžete také koupel nohou. Do umyvadla nebo lavoru nalijte teplou vodu a přidejte jedlou sodu. Úlevu a osvěžení pocítíte již po několika minutách, protože kůže příjemně změkne a bude nádherně vláčná. Poslední možností je speciální směs z jedlé sody, dvou lžiček jablečného octa a čtyř lžic kokosového oleje. Po smíchání naneste na čisté paty a chvilku masírujte krouživými pohyby. Vezměte si tlusté ponožky a nechte působit po celou noc.

Zdroj: https://recipes.timesofindia.com/articles/kitchen-hacks/10-home-remedies-that-heal-cracked-heels-in-less-than-a-week/photostory/65009893.cms