Životní styl

Spaní s kočkou dokonale uklidní a vytvoří s mazlíčkem pouto. Ne vždy je ale dobrý nápad

Názory na spaní s domácími mazlíčky se různí. Mnoho lidí je striktně proti, ale jiní si noc bez kočičího mazlíčka v posteli nedovedou představit. Existuje mnoho teorií, jestli je spaní s kočkami bezpečné, či ne. Jak je to tedy doopravdy? Sbližuje společný pelíšek páníčka a kočku, nebo ne?

Spaní s kočkou, nebo bez?

I ti největší milovníci koček někdy se svým mazlíčkem nespí. A mnohým kočkám je to také nepříjemné. Záleží na povaze a chování každého jedince. Když se ale setkají dva tací, kterým to vyhovuje, nemůže jim v tom nikdo zabránit. Některé kočičky se do postele doslova derou. Láká je teplo a dech jejich páníčka a také pocit bezpečí, který při spaní mají. Spaní s kočičkou má své výhody i nevýhody.

Doporučený článek:  Spaní v ponožkách je možná neatraktivní, může ale zaručit skutečně kvalitní odpočinek

Výhody spaní s kočkou

Kočičí spánek a předení uklidňuje. Někdo dokonce tvrdí, že kočka v posteli působí relaxačním dojmem a zlepšuje lidem náladu. Kočky dle výzkumů opravdu dokážou snížit hladinu stresu svých majitelů. Přespáváním v jedné posteli s kočkou si se svým mazlíčkem vytvoříte zvláštní pouto. Existují teorie, které praví, že kočky si schválně lehají na bolavá a nemocná místa u lidí, aby je svou energií uzdravily.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody spaní s kočkou

Důležité je si říct, že kočka je přenašeč mnohých nemocí a parazitů. Proto pokud nemáte kočku pravidelně odčervenou a očkovanou, určitě si ji do postele nepouštějte. Ale pokud je kočka zdravotně v pořádku, je zde ještě další nevýhoda. Některé kočky jsou totiž v noci aktivní. Kočky mnohdy během spánku mění své pozice, v noci si chtějí hrát, nebo dokonce lovit.

Doporučený článek:  Lepší než antidepresiva. Smích vyřeší každý problém, zlepšuje vztahy i pomáhá od bolesti

Může člověk naučit kočku spát ve své posteli?

Ano, je to možné. Na rozdíl od různých pokynů, které můžete naučit jen psa, se kočka na postel naučit dá. Jedná se ovšem o zdlouhavý proces. Je vhodné kočce na posteli vyhradit její místo, na které bude mít nárok jen ona. A pokaždé, když půjde spát, ji na toto místo přenést. Pokud budete trpěliví, určitě se kočička naučí ve vaší posteli přespávat.

Zdroj: https://www.pd.com.au/blogs/sleeping-with-your-cat-is-mutually-beneficial/