Zdraví, Životní styl

Bez kalhotek ani ránu. Zůstat naostro je někdy ale stokrát lepší

Intimní hygiena především u žen je velmi důležitá. V době, kdy svět nebyl zamořený bakteriemi a viry, lidé totiž intimní oblasti neřešili a kalhotky se používaly hlavně proto, aby chránily před chladem nebo nečistotami. Dnes už najdeme na trhu takové množství spodního prádla, že z toho jde hlava kolem. Otázkou ale zůstává, jestli je vhodné v kalhotkách spát, nebo si spodní prádlo raději sundat.

Některé ženy nosí kalhotky pořád

Kalhotky by se podle odborníků měly nosit pouze před den, protože chrání nejen před chladem a bakteriemi, ale také si neumíme moc dobře představit, jak by se bez nich chodilo například v upnutých džínách. Spaní v kalhotkách se ale nedoporučuje, a to hned z několika důvodů. Spánek je totiž podstatnou částí našeho života a v posteli trávíme hodně času. Proto je podstatné, jak se během spaní cítíme.

Spaní ve spodním prádle se pak nedoporučuje hlavně ženám, které častěji trpí na mykózy nebo další intimní problémy. A proč? Intimní oblast se může snadno dostat do problému s tvorbou hlenu, který čistí pochvu od odumřelých buněk. Nošení kalhotek i v noci tak může mít za následek také plísňové infekce, zvlášť pokud máte v oblasti odřeniny nebo pupínky. Pokožka, stejně jako jinde na těle, potřebuje dýchat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké výhody poznáte, pokud budete spát bez kalhotek?

Spaní naostro má také spoustu dalších výhod. A nepatří jen ženám, také muži by se měli zaměřit na to, v čem celou noc spí. Pokud se vzdají trenýrek, podpoří svou plodnost. Kromě toho ale mezi výhody patří také to, že se vám bude lépe usínat, protože vaše tělesná teplota nebude kolísat během usínání. Budete tak volněji dýchat a také spánek samotný bude kvalitní.

Dýchající pokožka je důležitá hlavně v případě, kdy se odlupuje odumřelá vrchní vrstva pokožky. Navíc pokud půjdete spát bez spodního prádla, budete mít mnohem lepší náladu a zlepšit se může také chuť na sex. Spánek v nahotě vás může nabudit a posílí partnerský vztah.

Zdroj: https://www.tommyjohn.com/blogs/news/sleep-in-panties