Zdraví

Bradavice se mohou objevit kdykoli. Díky domácím metodám zmizí rychle a bez bolesti

Bradavice jsou problém, který se může vyskytnout u každého člověka. Postihuje opakovaně asi 7–10 % lidí. Jsou to malé, ale tvrdé výrůstky, které se objevují na kůži. Mohou být hnědé, bílé, ale také v barvě kůže. Někdy jsou na nich i černé tečky. Jestli často trpíte na bradavice, je nutné začít řešit jejich odstranění ještě dříve, než budete muset navštívit lékaře. Poradíme, jak se jich zbavit pomocí domácích metod, které jsou ve většině případů účinné.

Nepoužívejte chemické přípravky, jděte na to od přírody

Bradavice se mohou na pokožce objevovat opakovaně. Jsou způsobené hned několika faktory, mezi které patří například přímý kontakt s kůží postiženého člověka nebo používání stejných předmětů. Přenos je velmi rychlý, a pokud máte oslabenou imunitu, můžete si být jistí, že bradavice se objeví. Mezi rizikové patří těžké nemoci, nedostatek zdravých potravin nebo alkoholismus či drogová závislost.

Rozlišuje se hned několik desítek typů viru HPV, který způsobuje bradavice. Na ty bude dobře fungovat česnek. Česnek je zelenina, která je velmi oblíbená nejen v kuchyni, ale také při léčbě různých zdravotních neduhů. Díky svým vlastnostem dokáže vyléčit také bradavice. Stačí si bolavé místo několikrát denně pomazat česnekem a za několik dní bude bradavice pryč. Česnek ale můžete také konzumovat, nejlépe v syrovém stavu. Jedině tak do těla dostanete potřebné vitaminy.

Zdroj obrázku: Freepik

Fungovat bude i ocet a citron

Ocet společně s citronem pomohou hlavně při úklidu domácnosti, spolehnout se na ně můžete ale také při hojení bradavic. Patří mezi dezinfekční prostředky, protože jejich cílem je zabíjet bakterie a viry. Právě jejich vlastnosti můžete použít k ošetření bradavic. Citronovou kůru můžete namočit v lihovém octu.

Po koupání aplikujte směs na bolavé místo a překryjte obvazem. Nakonec nechte celou noc působit a opakujte tak dlouho, dokud bradavice nezmizí. Smíchat také můžete čtyři lžíce jablečného octa se lžící soli a směs nanést přímo na bradavici. Zkuste také namočit kousek bavlny do octa a nechte na místě působit.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/weird-wart-home-remedies-and-what-works/