Domov, Rady a tipy

Domov, který nikdy neztratí své kouzlo: útulnost a teplo dodají interiéru maličkosti

Zima je v plném proudu a to znamená, že více času trávíme ve svých domovech. Možná právě proto se lidé rozhodnou v tomto období co nejvíc zútulnit interiér. Přinášíme vám několik triků, díky kterým bude mít váš domov úplně jiné kouzlo.

Osobní doplňky

Pokud se chceme postarat o útulnost svého domova, stojí za to zaměřit se na osobní akcenty, díky nimž se budeme cítit příjemněji a zároveň si jimi zútulníme místnost. Stačí přidat malé prvky, jako jsou fotorámečky nebo magnetky přivezené z cest. Tyto maličkosti udělají z bytu vaše místečko na zemi.

Doporučený článek:  Přírodní produkty nahradí komerční čisticí prostředky

Jako dekorace pro domácnost budou skvěle fungovat také ručně vyrobené dekorace – obrazy, sochy nebo figurky ze dřeva, které vám umožní dále personalizovat vzhled interiéru a odhalit v něm svůj vlastní, individuální umělecký styl. Na internetu lze dohledat mnoho lidí, kteří se věnují výrobě ručně vyráběných dekorací. Je to také skvělý způsob, jak podpořit místní trh.

Zdroj obrázku: Freepik

Interiér zútulníte zelení

Osvědčeným a spolehlivým způsobem, jak můžete zútulnit svůj domov, je využít interiérové rostliny, které jsou nejen nadčasovou dekorací a zapadají do každého interiéru, ale starají se i o domácí mikroklima. Správně uspořádané rostliny v domě dodají interiéru jedinečný charakter a budou dalším barevným prvkem v místnosti.

Doporučený článek:  Žehlení usnadní kvalitní vybavení i správný postup

K dekoraci se hodí velké rostliny, jako je monstera nebo palma. Pokud ve svém domě nemáte dostatek místa, stojí za to vsadit na sukulenty, orchideje nebo tulipány. Světlé interiéry zahřejí také doplňky vyrobené z přírodních surovin, například ze slámy, dřeva nebo bambusu. Také stojí za to mít nábytek vyrobený z těchto materiálů, díky čemuž se stane domov rázem mnohem útulnějším.

Zdroj: https://www.redbookmag.com/home/g32378419/cozier-home-tips/