Domov

Lak na vlasy se postará nejen o krásný účes. Je tajným spojencem při úklidu

Chcete udělat velký úklid, ale nemáte doma všechny čisticí prostředky, které potřebujete? Bude stačit pouze lak na vlasy. Pokud jste jeho majiteli, můžete být bez obav, protože s jeho pomocí můžete vyčistit nejen nábytek, ale zbavíte se také prachu nebo vyleštíte boty. Jeho účinky jsou opravdu velkolepé a stojí za to je vyzkoušet.

Máte doma zvířata? Zbavte se jejich chlupů snadno a rychle

Pomocí laku na vlasy se snadno můžete zbavit zvířecích chlupů, které zůstávají na koberci nebo na pohovce. Stačí hadřík nastříkat lakem na vlasy a ošetřit s ním přilepená místa. Lak také zabrání tomu, aby se chlupy znovu přilepily na stejné místo. Můžete s lakem odstranit také některé druhy skvrn.

Káva nebo čaj mohou způsobit opravdu nevzhledné skvrny. Nastříkejte je lakem na vlasy, čtvrt hodiny počkejte a poté halenku nebo oblečení vyperte v pračce nebo v troše teplé vody, do které přimíchejte prací prostředek. Prach z nábytku také snadno odstraníte pomocí laku na vlasy. Dejte si ale pozor, abyste ho na nábytek stříkali z dostatečné vzdálenosti, protože jinak na něm mohou zůstat skvrny nebo povrch bude lepkavý a o to více se na něm prach bude usazovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Lakem zafixujete záclony nebo vyleštíte obuv

Jestli potřebujete vyčistit boty, ale nemáte po ruce leštidlo, můžete si pomoci lakem na vlasy. Nastříkejte ho na obuv, vyleštěte hadříkem a máte hotovo. Boty budou vypadat jako nové. Můžete ho použít také jako fixátor na záclony. Záclony vyperte, pověste zpátky okna a poté nastříkejte lakem na vlasy. Vytvoříte tím bariéru nejen proti prachu.

Jestli doma máte kvalitní a originální obrazy, můžete jako konzervant použít lak na vlasy. Zabráníte tím usazování prachu, ale také obrazy ochráníte před dalšími nečistotami. Stačí lak nastříkat na hadřík a poté setřít obraz. Jak vidíte, lak na vlasy může být v domácnosti velkým pomocníkem.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a34491/new-uses-hairspray/