Domov

Pravidelná údržba prodlouží spotřebičům životnost

Domácí spotřebiče patří do našich domovů již několik století. Počínaje prvními pračkami, mixéry až po dnešní velmi používané sušičky a myčky. Všechny spotřebiče, které doma máme, nám usnadňují život a ulehčují práci. Proto si i tito pomocníci bezpochyby zaslouží pořádnou dávku péče. Pojďme si říct, jak tedy pečovat o naše domácí spotřebiče, aby nám sloužily co nejdéle.

Jak vyčistit lednici?

Je vhodné před samotným čištěním odpojit spotřebič od elektrické energie. Poté všechny potraviny vložte do úložného boxu a dejte na chladné místo. Jakmile je lednice prázdná, můžete začít s vyndáváním polic i šuplíků. Nezapomeňte také na odnímatelné police na dveřích chladničky. Všechny tyto věci, které jste vyjmuli, umyjte běžným čističem na nádobí. Poté je pro větší desinfekci omyjte vodou s citronovou šťávou nebo můžete použít domácí čistič vyrobený z vody a jedlé sody. Tímto roztokem poté také umyjte vnitřní prostor lednice. Čištění provádějte shora dolů pomocí vlhkého hadříku. Pokud jsou v lednici záhyby a štěrbiny, můžete využít vatové tyčinky či párátka. Nikdy nezapomeňte na odtokový otvor, který musí být neustále průchodný.

Doporučený článek:  Záclony vybělí prášek do pečiva, jedlá soda nebo aspirin
Zdroj obrázku: Freepik

A co čištění trouby přírodními prostředky?

Chemické čističe nejsou vhodné pro troubu, jelikož by mohly přijít do styku s potravinami, které v troubě budete připravovat. Doporučuje se tedy metoda, při které se do trouby vloží žáruvzdorná nádoba s vodou a zapne se konvekce. Horká pára rozpustí nečistoty i mastnotu. Jakmile trouba vychladne, použijte vlhký hadřík pro dokonalé vyčištění.

Mikrovlnná trouba je vyčištěna jedna dvě

Na mikrovlnnou troubu postačí domácí čistič vytvořený smícháním dvou dílů jedlé sody, jednoho dílu octa a tří dílů vody. Tento roztok nastříkejte do mikrovlnky, kterou jste odpojili od elektrického napětí. Houbičkou nebo hadříkem krouživými pohyby odstraňte veškeré nečistoty a poté za pomoci papírových ubrousků vytřete vnitřek mikrovlnné trouby dočista.

Zdroj: https://www.houselogic.com/organize-maintain/home-maintenance-tips/clean-kitchen-appliances-easy-way/