Móda

Vrásky zredukuje domácí výživná směs, která pleti dodá důležité vitamíny

Každá pokožka stárne, a pokud ji chcete podpořit a dopřát jí kvalitní péči, bude nutné k tomu používat prostředky, které zamezí šíření vrásek. Pomocí krému je pak můžete zamaskovat nebo se jich zbavit úplně, ale bude to běh na dlouhou trať a výsledky nebudou zaručeny. Pokožka obličeje je velmi často vystavená vlivům, které mohou způsobit její rychlejší stárnutí.

Na drahé krémy zapomeňte, postačí ty domácí

V lékárnách nebo drogeriích samozřejmě najdete krémy, které mají pomoci proti vráskám. Většinou jsou ale drahé a nezaručují dobrý výsledek. Pleť bude potřebovat dlouhodobou péči, a proto je vhodnější používat levnější prostředky, které budou navíc bez chemie. Takové si jednoduše můžete vyrobit doma, protože u domácích produktů víte, z čeho jsou složené a jak na vaši pokožku mohou reagovat.

Vrásky se tvoří na kůži a někdy stačí zaměřit se na to, co je způsobuje. Problém je samozřejmě důsledkem stárnutí pokožky, která ochabuje s věkem. Vrásky ale můžete mít také od častého smíchu nebo stresu. Jak se jich ale zbavit? Kolem úst nebo očí se řeší nejčastěji. Tento problém se navíc netýká jen žen, ale také mužů. Nutno dodat, že ti ale vrásky neřeší tolik, jako právě ženy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit domácí krém proti vráskám?

Spolu se smíchem nebo mračením se objevují mimické vrásky. Těch se můžete zbavit přirozeným způsobem, a to domácím krémem, který si snadno vyrobíte. Vrásky jsou přirozeným procesem, ale je vhodné ho trochu zpomalit. Domácí metody péče o pleť jsou čím dál oblíbenější a stojí za to je vyzkoušet. Budete potřebovat slunečnicový olej, řepkový olej s koenzymem Q10, včelí vosk, vitamin E, citronovou šťávu, citronový olej a destilovanou vodu.

Pomocí těchto produktů pak snadno vytvoříte směs, kterou si pravidelně budete nanášet na pokožku, na vrásky. Už po několika týdnech uvidíte na své pleti rozdíl, protože bude vypjatá, zdravější a vrásky budou méně viditelné. Především starší ročníky se můžou těšit na to, jak rychle tento krém funguje.

Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11696067/, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11696067/, https://www.insider.com/guides/health/mental-health/does-stress-cause-wrinkles, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7403684/, https://www.savvyhomemade.com/homemade-wrinkle-cream-that-works/, https://doctor.ndtv.com/skin/do-anti-ageing-creams-really-work-1847409, https://www.savvyhomemade.com/homemade-wrinkle-cream-that-works/