Móda, Zdraví

Ženy je milují, odborníci ale bijí na poplach. Ne vždy jsou tanga dobrou volbou

Tanga jsou jedním z nejoblíbenějších typů dámského spodního prádla, které se nosí především z estetických důvodů. Umožňují vyhnout se švům viditelným zpod sukně nebo kalhot a mnoho žen se díky nim cítí mnohem přitažlivěji. Bohužel tanga mají také své nevýhody a mnozí lékaři dokonce věří, že mohou ohrozit zdraví.

Tanga a infekce močových cest

Výzkum ukazuje, že pravidelné a časté nošení tang může být příčinou infekcí močových cest. I když nepřispívá přímo k jejich rozvoji, zvyšuje riziko, zejména nyní na podzim a v zimě. Tvar tang může na druhé straně zvyšovat pohyb bakterií na tenkém proužku látky. Jde hlavně o bakterie E. coli, které jsou obzvláště nebezpečné, když se dostanou do močové trubice, kde mohou způsobit rychlý rozvoj infekce.

Doporučený článek:  Domácí iontové nápoje vyrovnají hladinu elektrolytů v těle

Lékaři nepochybují o tom, že tanga vyrobená ze syntetických materiálů nepropouštějí vzduch, a jelikož vyžadují praní při nižších teplotách, mohou být příčinou vzniku kvasinek, hub a nebezpečných bakterií. Tangům by se měly vyhýbat ženy, které již bojují s infekcemi, svěděním nebo vyrážkami na intimních místech.

Zdroj obrázku: Freepik

Cvičení v tangách

Tanga by se neměla nosit ani během menstruace – během této doby se zvyšuje pH vaginy, což podporuje růst bakterií. Přestože mnohé ženy považují tanga za jedny z nejpohodlnějších kalhotek a ochotně je nosí i na trénink, lékaři varují před cvičením v tomto typu spodního prádla. V kombinaci s těsnými legínami se pak výrazně zvyšuje riziko vzniku intimních infekcí.

Doporučený článek:  Příliš mnoho vody tělu neprospívá

Přestože čas od času se objevují informace, že nošení tang může být příčinou hemoroidů, zatím pro to neexistují žádné vědecké důkazy. Někteří lékaři však souhlasí s tezí, že ženy, které si vybírají tento typ spodního prádla, mají vyšší riziko, že se objeví. Jedna věc je jistá – ženy , které již bojují s hemeroidy, by se měly kategoricky vyhýbat tangám a vybrat si pohodlné bavlněné kalhotky.

Zdroj: https://parenting.firstcry.com/articles/are-thongs-a-health-risk/