Móda, Zdraví

Ženy je milují, odborníci ale bijí na poplach. Ne vždy jsou tanga dobrou volbou

Tanga jsou jedním z nejoblíbenějších typů dámského spodního prádla, které se nosí především z estetických důvodů. Umožňují vyhnout se švům viditelným zpod sukně nebo kalhot a mnoho žen se díky nim cítí mnohem přitažlivěji. Bohužel tanga mají také své nevýhody a mnozí lékaři dokonce věří, že mohou ohrozit zdraví.

Tanga a infekce močových cest

Výzkum ukazuje, že pravidelné a časté nošení tang může být příčinou infekcí močových cest. I když nepřispívá přímo k jejich rozvoji, zvyšuje riziko, zejména nyní na podzim a v zimě. Tvar tang může na druhé straně zvyšovat pohyb bakterií na tenkém proužku látky. Jde hlavně o bakterie E. coli, které jsou obzvláště nebezpečné, když se dostanou do močové trubice, kde mohou způsobit rychlý rozvoj infekce.

Lékaři nepochybují o tom, že tanga vyrobená ze syntetických materiálů nepropouštějí vzduch, a jelikož vyžadují praní při nižších teplotách, mohou být příčinou vzniku kvasinek, hub a nebezpečných bakterií. Tangům by se měly vyhýbat ženy, které již bojují s infekcemi, svěděním nebo vyrážkami na intimních místech.

Zdroj obrázku: Freepik

Cvičení v tangách

Tanga by se neměla nosit ani během menstruace – během této doby se zvyšuje pH vaginy, což podporuje růst bakterií. Přestože mnohé ženy považují tanga za jedny z nejpohodlnějších kalhotek a ochotně je nosí i na trénink, lékaři varují před cvičením v tomto typu spodního prádla. V kombinaci s těsnými legínami se pak výrazně zvyšuje riziko vzniku intimních infekcí.

Přestože čas od času se objevují informace, že nošení tang může být příčinou hemoroidů, zatím pro to neexistují žádné vědecké důkazy. Někteří lékaři však souhlasí s tezí, že ženy, které si vybírají tento typ spodního prádla, mají vyšší riziko, že se objeví. Jedna věc je jistá – ženy , které již bojují s hemeroidy, by se měly kategoricky vyhýbat tangám a vybrat si pohodlné bavlněné kalhotky.

Zdroj: https://parenting.firstcry.com/articles/are-thongs-a-health-risk/