Móda, Rady a tipy

Rtěnka může vydržet na rtech mnohem déle. Na způsobu nanášení záleží

Každou chvíli zkoušíte novou rtěnku a stejně vám po několika minutách každá postupně mizí, nebo se dokonce rozmazává? Tomu může být konec díky jednoduchému triku. Můžete si samozřejmě koupit rtěnku, která vydrží i několik hodin a nakonec ji ze rtů ani nedostanete, nebo vyzkoušet naši metodu.

Rtěnku nanášejte štětečkem

Pokud máte ráda výraznější barvy rtěnek, bude lepší je na rty nanášet malým štětečkem. Díky tomu bude líčení působit estetickým dojmem a rtěnka nebude mít tendenci se tolik rozmazávat. Jestli používáte hydratační nebo saténovou rtěnkou, hned poté, co si ji nanesete na rty, stiskněte pusou papírový ubrousek. Tím ze rtů dostanete přebytečný tuk z kosmetiky, pigmenty budou na rtech lépe držet a vy budete mít jistotu, že vám rtěnka vydrží delší dobu.

Až poté nanášejte další vrstvy rtěnky. Jestli budete mít pocit, že je rtěnka až za konturami, které jste si pečlivě namalovala, můžete je obkreslit stejným odstínem, jako máte rtěnku. Místo rtěnky ale můžete použít také voděodolnou tužku na rty. Možnosti jsou neomezené, v dnešní době si můžete dopřát tolik odstínů rtěnek, že je nestihnete vyzkoušet ani za celý život.

Zdroj obrázku: Freepik

Kupte si přírodní rtěnku nebo si vyrobte vlastní balzámy

Oblíbené jsou také přírodní rtěnky. Nejsou plné chemických látek a navíc neškodí ani životnímu prostředí. Balzám nebo rtěnku na rty si přitom můžete vyrobit i doma. K tomu ale budete potřebovat tyčinku, do které budete hotový výrobek dávat. Pokud se vám povede, budete mít i skvělý přírodní a doma vyrobený dárek, který ocení každá žena.

Na výrobu budete potřebovat lžičku olivového oleje, půl lžičky dalšího oleje, lžičku včelího vosku, 3/8 lžičky růžového jílu, 1/8 lžičky červené micy, stejné množství světlé růžové micy a 1–2 lžičky esenciálního oleje podle vlastní chuti. Nejdříve si připravte tyčinky. Do nádoby dejte vosk a oleje a rozpusťte ve vodní lázni. Přidejte jíl a pigmenty a zamíchejte. Vyndejte z lázně, doplňte éterickým olejem, promíchejte a rychle nalijte do tyčinek.

Zdroj: https://www.nykaa.com/beauty-blog/pout-perfection-how-to-make-lipstick-last-all-day/