Rady a tipy

Vajíčka najdou uplatnění při péči o tělo i během prací na zahradě

Vajíčka jsou v kuchyni oblíbená napříč světadíly. Kromě výborné chuti, kterou umí pokrmům propůjčit, mají vajíčka mnoho jiných vlastností a způsobů použití. Těší se oblibě u žen při péči o tělo, oblibě u dětí při vyrábění a u zahradníků jako součást kompostu. Kde a jak se dají vajíčka využít i mimo kuchyni?

Maska na obličej

Ušetřete si peníze za drahé procedury a sáhněte po levnější variantě do vlastní kuchyně. Pokud máte suchou pokožku, která potřebuje hydrataci, použijte jako pleťovou masku žloutek. V případě, že vás trápí mastná pleť, použijte vaječný bílek, ke kterému lze přidat trochu citronu nebo medu. Pro normální pokožku použijte celé vejce. Naneste rozšlehané vejce, uvolněte se a počkejte 30 minut, poté opláchněte.

Doporučený článek:  Slabé řasy vyživí zelený čaj a olivový olej. Budou krásně husté a dlouhé

Vlasy

Stejně tak jako jsou vajíčka prospěšná pro rostliny, mohou být prospěšná i pro lidské vlasy. Na internetu existuje mnoho návodů, jak na vaječnou masku na vlasy, tak směle do toho. Vaše vlasy vám poděkují!

Lepidlo

Došlo dětem lepidlo a ony nutně potřebují dotvořit svůj výrobek? Pro slepení papíru či lehkého kartonu poslouží vaječné bílky. Ač není jejich odolnost a výdrž taková, do papírnictví zaběhnout stihnete!

Zdroj obrázku: Freepik

Kompost

Vaječné skořápky jsou skvělým doplňkem kompostu, protože jsou bohaté na vápník, který pomáhá rostlinám. Pokud je před vložením do kompostu rozdrtíte, urychlíte jejich rozklad a uvolnění živin.

Doporučený článek:  Přebytečná kávová sedlina nemusí skončit v koši. Snadno z ní vyrobíte pečující mýdlo

Zalévání rostlin

Vodu po vaření vajec nevylívejte do odpadu, ale nechte ji vychladnout. Poté ji použijte k zalévání rostlin, uvolní podobné živiny jako skořápky v kompostu. Rostliny porostou jedna radost!

Sazeničky

Vyskládejte do krabice od vajec poloviny skořápek. Do každé z nich umístěte trochu půdy a zasaďte semena. Ta budou čerpat dostupné živiny, dokud je nepřesadíte. Vhodné je přesazení do květináče ve chvíli, kdy mají rostlinky maximálně 7,5 cm.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/food/a31230143/new-ways-to-use-eggs/