Móda, Rady a tipy

Vyčistěte bílé boty pomocí domácích osvědčených prostředků

Bílé boty vypadají stylově a elegantně, proto jsou velmi oblíbené u žen i u mužů. Zejména v horším počasí se ale rychle zašpiní a nečistoty na nich jsou velmi viditelné. Bílé boty proto vyžadují speciální péči. Pokud je nelze vyprat v pračce, vyzkoušejte jednu z následujících metod, které odstraní všechny možné skvrny.

Pomůže zubní pasta

Pokud se na botách objeví skvrny od bahna, otřete je vlhkým hadříkem, jakmile to bude možné. Pokud to nepomůže, vydrhněte je trochou bílé zubní pasty a kartáčkem. Soustřeďte se hlavně na podrážky a plastové aplikace. Nakonec je opět přetřete vlhkým hadříkem, měly by pak vypadat jako nové.

Doporučený článek:  Zázračný lék pro zdraví i domov: poznejte účinky čajovníkového oleje i vy

Ocet a jedlá soda patří k nejefektivnějším čisticím prostředkům v domácnosti. Lze je použít i na bílé boty. Do misky nejprve nasypte tři lžičky jedlé sody a přidejte tolik vody, aby ze směsi vznikla hustá pasta, která se bude dobře nanášet. Potřete s ní boty a nechte čtvrt hodiny působit. Pak pastu smyjte vlhkým hadříkem. Ocet můžete aplikovat přímo na vlhkou houbičku a vydrhnout s ním celý povrch obuvi.

Citronová šťáva boty vybělí

Citronová šťáva účinně odstraňuje skvrny, má ale také bělicí sílu. Pokud máte látkové boty, vyzkoušejte ji. Do misky nalijte pár lžic citronové šťávy a přidejte stejné množství vody. Směsí otřete celý povrch bot, dokud špína a zabarvení nezmizí. Tato metoda je skvělá i pro osvěžení bot, jelikož citronová šťáva okamžitě neutralizuje pachy.

Doporučený článek:  Módní trendy letošního jara lákají na zajímavý trenčkot. V šatníku se rozhodně neztratí ani na podzim

Účinná je také pasta z peroxidu a jedlé sody. Potřebovat k tomu budete jeden díl sody, jeden díl čisté vody a půl dílu peroxidu. Vše smíchejte v misce, aby se vytvořila hustá pasta. Pak vezměte starý zubní kartáček, namočte ho do směsi a lehce krouživými pohyby boty vykartáčujte. Vyčištěné body otřete hadříkem a nechte dobře proschnout. Pokud chcete, aby výsledky déle vydržely, používejte speciální impregnace na boty, které zabrání jejich špinění.