Móda

Základní kousek v šatníku – květinové letní šaty! Vynosíte je do kanceláře i na dovolené

Květinové letní šaty – jedná se o zcela základní kousek, který je ale ve skutečnosti velmi univerzální a sami jste si jistě už mnohokrát přesvědčily, že se dají využít na řadu způsobů. Hodí se do práce, na výlet, do města i když vyrážíte za kulturou. Zjistěte, jak je tuto sezónu nosit a jak jsou nejvíce trendy.

Přestože nás designéři každoročně překvapují trendy novinkami, v módě stále platí, že některé kousky jsou zcela nadčasové a vlastně nikdy nevyjdou z kurzu. Do této kategorie patří kromě malých černých šatů také jednoduchá basic trička, džíny nebo i květinové šaty.

Obvykle jsou volné, vzdušné, zdobené hlubokým výstřihem a volánky, sluší ženám jakéhokoli typu i postavy. A co víc, tento druh oblečení vám dodá nejen šmrnc a eleganci, ale také zlepšuje vaši náladu a působí i pozitivně na lidi okolo vás.

Květinové šaty do kanceláře

Přestože jsou letní květinové šaty spojeny spíše s volným časem než s prací, mohou úspěšně být i základem pro vytvoření outfitu do kanceláře. Jak toho docílit?

V první řadě musíte zvolit správný střih. Aby vyhovovaly kancelářským standardům, vybírejte modely klasičtějšího střihu. Ideálním řešením jsou šaty obálkového střihu s výstřihem do V, které mají délku asi do poloviny lýtek. Vyhněte se také odhaleným ramenům nebo k šatům zvolte lehké sako. Pokud jde o vzory a barvy, dobrou volbou jsou letní šaty s jemnými květinovými vzory uspořádanými do abstraktních tvarů. Zapomeňte na příliš křiklavé barvy nebo velké abstraktní vzory.

Letní šaty na dovolenou

Pokud musíte v kanceláři dodržovat určitá pravidla, na dovolené naopak můžete popustit uzdu své fantazii. Skvělou službu vám udělají všechny druhy volánů, nařasených látek a bláznivých vzorů. Zkuste namísto výstřihu do dekoltu vsadit na daleko rafinovanější výstřih na zádech.

Prázdniny jsou příležitostí nejen k experimentování. Pokud si rádi hrajete s módou, oblékněte si letní šaty s neonovým potiskem nebo kontrastní kombinace. Velmi oblíbené jsou také zajímavé potisky, které proměňují látku v džungli plnou nejen květinových, ale i zvířecích motivů. K takovému outfitu zvolte džínovou bundu, která působí ledabyle, ale příjemně zahřeje během letních večerů.