Móda, Rady a tipy

Žvýkačka na oblečení nemusí znamenat katastrofu. Díky jednoduchým trikům po ní nezůstane ani památky

Žvýkačka je sice oblíbenou pochutinou, bohužel ale v mnoha případech způsobuje spíše problémy, protože se často přilepí na místa, ze kterých jde těžko odstranit. Tím může být například oblečení, nebo dokonce vlasy. K odstranění ale nemusíte používat žádné chemické přípravky, protože postačí domácí metody, které jsou levné a účinné.

Jak se zbavit žvýkačky na oblečení?

Jednou z osvědčených metod, jak se zbavit žvýkačky na oblečení, je použití obyčejného octa. Ten si poradí se zaschlou žvýkačkou velmi rychle. Nalijte 1/4 hrnku octa do hrnce a přiveďte k varu. Oblečení rozložte a namočte do roztoku hadřík nebo ručník. Potřete jím žvýkačku a můžete vidět, jak se stává pružnější.

Poté můžete žvýkačku opatrně seškrábnout z oblečení. Je možné, že nějaké zbytky na něm zůstanou, v takovém případě kousek oblečení namočte do octa a otřete zubním kartáčkem. Nakonec dejte klasicky vyprat a nechte uschnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste na žvýkačku vroucí vodu

Další možností, jak se zbavit žvýkačky, je polít ji vroucí vodou. Dejte špinavou část oblečení do misky s horkou vodou, nechte pět minut působit a poté žvýkačku snadno odstraníte z oblečení. Můžete k tomu použít například tupou řezačku papíru, ale dávejte si pozor, abyste si nepoškodili oblečení. Jestliže zbytky žvýkačky odstranit nepůjdou, můžete si na pomoc vzít kartáč s ostrými štětinami.

Na žvýkačku bude fungovat také mráz. Dejte kousek špinavého oblečení do mrazáku, nechte tři hodiny působit a nakonec bude velmi jednoduché žvýkačku odstranit. Na tmavé oblečení můžete použít například citronovou šťávu, které má skvělé vlastnosti. Dejte několik kapek citronu do misky s vodou a na odstranění použijte zubní kartáček. Použít můžete také žehličku. Nastavte ji na střední teplotu, na prkno dejte ještě papír a žehličku několikrát přiložte na místo, kde je žvýkačka. Měla by se přilepit na papír.

Zdroj: https://www.persil.com/uk/laundry/laundry-tips/stains/dirty-secrets-remove-chewing-gum-clothes.html