Móda

Generace Z hledá inspiraci v 70. a 80. letech. V kurzu je i účes tehdejší módní ikony

Mladí lidé dnešní doby se označují jako generace Z. A právě ta se hodně inspiruje v popkultuře sedmdesátých a osmdesátých letech. Není divu, že se ve velkém stylu vrací i módní trendy oblíbené právě v dekádách minulého století. A to se projevuje nejen v oblékání, ale třeba také v účesech. Které jsou letos trendy a jak je nosit?

Ikona sedmdesátek

Pokud jste v této době vyrůstali, rozhodně si vzpomenete na sexbombu této doby, americkou herečku Farrah Fawcett. Právě její účes se stal zcela ikonickým – husté, kudrnaté vlasy s pěšinkou uprostřed a volně rozpuštěné se v té době snažily napodobit snad všechny ženy. A právě tento účes se letos skutečně vrací do módy. Jak si jej vytvořit?

Doporučený článek:  Domácí masky zralou pleť rozzáří a vypnou

Bohatý účes

Hodit se vám bude kulma nebo žehlička či natáčky. Klíčové je totiž vytvořit bohaté vlny, které ale budou působit jakoby ledabyle a neupraveně. Nejprve si tedy vlasy natočte a poté se předkloňte a zespodu vlasy silně zalakujte. Následně s pomocí prstů vlny rozdělte a snažte se je trochu uvolnit, aby působily uvolněně a přirozeně.

Nyní je třeba zapracovat na detailech. Vezměte si do prstů trochu modelovací pasty nebo vosku. Tu naneste do délek vlasů, zejména pak na prameny okolo obličeje, abyste vytvořily výrazné kontury. Pro zafixování účesu je ideální voda s mořskou solí.

Doporučený článek:  Chcete-li si nabarvit vlasy, nemusíte hned sahat po chemikáliích

Kdo se tímto účesem inspiruje?

Ukazuje se, že existuje mnoho těch, kdo se inspirují účesem Farrah Fawcett. Stačí se podívat na topmodelky, zpěvačky a herečky. Mezi nimi jsou Heidi Klum, Madonna, Alicia Keys nebo Beyonce a tím seznam zdaleka nekončí. Tento účes nosí také mnoho módních blogerů a Instagramerů. A tím se samozřejmě inspirují i jejich fanynky a kadeřnictví jsou zavalena prosbami o vytvoření podobného účesu. Je však třeba si uvědomit, že účes zdaleka není vhodný pro každého. Může se stát, že pokud máte spíše jemné vlasy, bude na vás účes vypadat zplihle a vlny nebudou vůbec působit bohatě. Naopak, pokud máte husté vlasy, které se vám nedaří zkrotit, bude toto nejsnadnější cesta, jak docílit upraveného vzhledu.

Doporučený článek:  Uskladnit všechny kabelky může být oříšek. Vychytávky nejen do šatny to usnadní