Móda

Nesmrtelný overal se vrací do módy. Budete v něm sexy, originální a trendy

Šaty působí často poněkud triviálně. Čím ale vždy zaručeně překvapíte a ohromíte, je overal. Tento kousek oblečení zůstával dlouho v zapomnění, ale v posledních pár letech se opět dere do popředí a je to rozhodně dobře. Tento outfit má něco drzého a ženského zároveň. V letošní sezóně je to rozhodně hit.

Sexy a rafinovaně

Kdo by si nevzpomněl na Michelle Pfeiffer ve filmu Batman se vrací z roku 1992? Tato herečka je dodnes považována za nejlepší kočičí ženu v historii filmů o muži v netopýřím přestrojení. Právě v tomto filmu potěšila zejména mužské diváky svým kostýmem – na sobě měla úzký černý latexový outfit, který velmi podnítil představivost mužů a žen a stal se symbolem divokosti, nespoutanosti a sexuality.

Ačkoli samozřejmě nikdo takovéto oblečení nenosí denně, právě overal může být stejně sexy a netradiční. Overal může padnout přesně na tělo, ale také může být rozevlátý, kdy dává větší prostor fantazii a neodhaluje problematické partie. Pokud navíc zvolíte vhodný střih, materiál a barvu, může stejně dobře posloužit i jako elegantní kousek, který se hodí i do práce nebo na nějakou slavnostní příležitost.

Pro každou postavu

Není pravda, že overal vypadá dobře jen na velmi hubených lidech. Vše závisí na jeho střihu a vzoru. Overal může přilnout k tělu a zdůraznit jeho tvar, ale dokáže zakrýt i to, co potřebujeme schovat. Pokud chcete vypadat štíhlejší, volte overal s širokými splývavými nohavicemi. Některé jsou ušité tak, že mají zvýšený pas, což také vždy prodlužuje postavu a vy budete působit opticky vyšší a štíhlejší. Můžete si také obout boty na vysokém podpatku nebo módní boty na klínku, které vaši výšku ještě podpoří a prodlouží nohy až do nebes. Pokud se chcete pochlubit svým útlým pasem, doplňte overal širokým páskem se sponou.

Ženy, které se domnívají, že mají příliš široké boky, by se měly vzdát overalu se vzory nebo řasením pod pasem. Budou se cítit lépe v obyčejných barvách a ideálně v overalu, který má výrazněji zdobený vršek a přitáhne pozornost na tuto partii těla.  Zvláště v tomto ročním období volte overal z přírodních materiálů, protože bude vzdušnější a vy se i v horkém počasí budete cítit komfortně.