Zdraví

Chcete rychle a efektivně zhubnout? Jezte banány

Banány jsou úžasně sladkým ovocem, které miluje každé dítě. Kromě toho jsou ale také úžasnou volbou pro všechny, kdo chtějí zhubnout pár přebytečných kilogramů. Může vás to překvapit, protože toto ovoce zakoupíte vždy a všude, navíc za dobrou cenu, ale skutečně vám může pomoci s vaší snahou zhubnout na ideální váhu. Podívejme se, proč byste měli jíst lahodné banány.

Cenné ovoce

Banány se pyšní vysokým obsahem vlákniny. Výzkum ukazuje, že dieta s vysokým obsahem vlákniny způsobuje sytost, reguluje činnost střev a snižuje riziko obezity až o 30 procent. Jedná se o skvělý způsob, jak do své stravy začlenit více vlákniny a ovoce, aniž byste museli konzumovat ovesné vločky. Banány jsou navíc bohatým zdrojem vitamínů a minerálů.

Doporučený článek:  Bílý povlak na jazyku může signalizovat vážné choroby. Těmito přírodními metodami se jej zbavíte

Co si počít s kaloriemi?

Banán má asi 100 kalorií, což je ve srovnání s jinými druhy ovoce poměrně dost. To by vás ovšem nemělo vůbec odradit. Díky obsahu minerálů a cenných živit je pro vás prospěšný. Kromě vlákniny tam také najdete vitamín B6 a C, draslík, hořčík a mangan. Jeden banán si můžete klidně vychutnat každý den, aniž byste po něm přibrali. Právě naopak.

 

Jaké banány byste měli vybírat? Méně zralé banány mají odolnější škrob a mají také nižší glykemický index (nejsou tak sladké). Méně zralé ovoce nebude tak sladké, což vám pomůže kontrolovat váhu i krevní cukr. Sami jistě víte, že hodně zralé banány jsou sladké, což je samozřejmě chutné, ale při hubnutí jsou mnohem lepší méně zralé kousky.

Doporučený článek:  Žaludeční chřipku není radno podcenit. Do formy tělo vrátí pomalý proces zavádění potravin

Nesázejte jen na ovoce

Toto tropické ovoce je úžasné a velmi zdravé. To ale neznamená, že byste ho měli jíst od rána do večera. Kombinujte je s nejrůznějšími druhy ovoce a zeleniny. Budete se cítit nasycení, ale zároveň lehčí a zdravější. Tmavě zelená zelenina vám také dodá hodně vitamínů a minerálů, zatímco vám pomůže hubnout. Vyvážená strava a pravidelná fyzická aktivita jsou nejlepším způsobem, jak se zbavit přebytečných kil a zpevnit své tělo.