Zdraví

Sauna zažene všechen stres i pocit těžkosti. Tělo bude jako nové

Parní sauna je oblíbenou formou relaxace. Kromě toho má na naše tělo skvělé účinky, protože ho nejen úspěšně detoxikuje, ale také regeneruje. Díky horké páře a vysokým teplotám se zbavíte například vrásek nebo problémů s bolestmi v krku. Jak parní saunu využívat a jak dlouho je vhodné v ní zůstávat?

Jaké účinky parní sauna přináší?

Parní sauna má mnoho zdravotních výhod. Proto ji lidi rádi využívají, i když se většinou musí dělit s ostatními. Saunu si ale můžete pořídit také domů, pokud v ní nechcete mít společnost. Parní sauna uvolní tělo, odstraní z něj toxiny a nastartuje metabolismus. Sníží se například hladina stresu a během sezení v sauně, které můžete trvat i několik desítek minut, si také okysličíte krev.

Doporučený článek:  Skutečné bohatství bobkového listu nespočívá v jeho chuti. Na zdraví působí jako zázrak

Účinky parní sauny sahají ještě mnohem dál. Sníží riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění nebo vzniku rakoviny. Parní sauna ale má svá pravidla, která musíte dodržovat. Je vhodné se předtím ještě osprchovat, protože tím smyjete nečistoty a také pot. Do sauny si pak nezapomeňte vzít ručníky, naopak zapomeňte na plavky. V těch se budete cítit nepříjemně, ručník kolem těla bude mnohem lepší.

Zdroj obrázku: Freepik

V sauně můžete zůstat klidně hodinu, ale začátek nepřepalte

Pokud jste začátečníci, můžete v sauně zůstat jen pár minut. Sedněte si na spodní lavice, tam bude menší teplo. Jedním ručníkem si zakryjte tělo a na druhý si sedněte. Postupně prodlužujte interval v sezení a nakonec se můžete dostat až na jednu hodinu v horké páře. Poté se znovu osprchujte, abyste smyli pot. Používá se k tomu vlažná nebo studená voda. U některých saun dnes najdete i kyblíky s kostkami ledu nebo ledovou vodou, které můžete použít.

Doporučený článek:  Málokterá zelenina nabídne to, co květák. Díky jednoduchému triku bude vaření s ním radost

Nezapomeňte také na pravidelnou hydrataci, která je potřeba, protože během saunování spoustu vody ztratíte. Sauna ovšem není pro každého. Dávejte si pozor, pokud máte problémy se zdravím, například se srdcem nebo jinými orgány.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-use-a-sauna