Zdraví

Cukrovku může provázet několik příznaků

Cukrovka nemusí projevovat po dlouhou dobu žádné příznaky, ale měli byste si pamatovat, že neléčená cukrovka může způsobit velké zdravotní komplikace. Z tohoto důvodu byste měli znát neobvyklé příznaky tohoto vážného onemocnění, které na něj mohou upozornit. Ochránit vás může pochopitelně jen diagnóza a léčba stanovená lékařem, ale někdy musíte lékaře upozornit sami, aby testy udělal.

Snížená imunita, závratě a svědění kůže

Opakované infekce a snížená imunita můžou znamenat metabolické poruchy v těle. Jestli často bojujete s infekcemi močových cest, kůže nebo intimních partií, může se jednat o příznak rozvíjející se cukrovky. Nadbytek cukrů v těle totiž láká bakterie a viry, aby si užívaly dostatečného množství potravy, které v organismu najdou. Závratě u cukrovky jsou často důsledkem dehydratace.

Doporučený článek:  Rajčatová šťáva patří do zdravého jídelníčku

Při vysoké hladině cukru se zvyšuje četnost močení. Jestli nebudete doplňovat tekutiny, brzy skončíte dehydratovaní a dojde poté k poklesu krevního tlaku a závratím. Při rozvoji cukrovky také dochází k poškození cév a nervů, což může způsobit svědění kůže. Kůže navíc může být šupinatá, suchá a tvrdá. Dávejte si proto na tyto příznaky pozor.

Zdroj obrázku: Freepik

Necitlivost, podrážděnost nebo problémy s libidem

Brnění a necitlivost během cukrovky v dolních a horních končetinách se může objevit v důsledku narušení elektrických impulsů v těle. Nemusí to nutně znamenat cukrovku, ale měli byste se nechat zkontrolovat lékařem. Nebudete tomu věřit, ale cukrovka má vliv také na naši náladu. Podráždění může mít mnoho důvodů, ale reagovat takto můžete i na vysokou hladinu cukru v krvi.

Doporučený článek:  Vysoké teploty jsou pro tělo zátěž

Problémy s erekcí a pokles libida mají mnoho příčin, ale poruchy nervových impulsů jsou způsobeny také cukrovkou. V důsledku vysoké hladiny glukózy může u mužů dojít k problémům s erekcí a u žen se může objevit pokles libida a suchost pochvy, které ztěžují pohlavní styk. Cukrovka má mnoho příznaků a tyto jsou některé z nich. Měli byste se nechat vždy raději vyšetřit lékařem.

Zdroj: https://www.diabetes.org.uk/guide-to-diabetes/complications/nerves_neuropathy, https://www.niddk.nih.gov/health-information/diabetes/overview/preventing-problems/sexual-bladder-problems, https://www.cdc.gov/diabetes/library/features/diabetes-nerve-damage.html, https://canohealth.com/news/blog/11-symptoms-diabetes/, https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/type-2-diabetes/diagnosis-treatment/drc-20351199, https://www.diabetes.org/healthy-living/sexual-health/sex-diabetes