Krása

Silné a krásné vlasy jsou ozdobou ženské krásy. Čtyři produkty se o ně postarají přirozeně

Vlasy trpí rozmary počasí, stresem i nevhodnou péčí. O to více jsou nešťastné i jejich majitelky, které jsou zničené z jejich žalostného stavu. To je i důvod, proč se v této době daří prodejům drahé profesionální kosmetiky, která ale nezaručuje nápravu. Naopak, prodávané produkty mohou být plné chemikálií, je proto vhodnější použít osvědčené a levné přísady, které s růstem vlasů a jejich zpevnění pomohou mnohem lépe. Nadto je jejich použití snadné, přidávají se přímo do běžného šamponu.

Prevence je důležitá

Co dělat ve chvíli, kdy dojde k masivnímu vypadávání vlasů nebo jejich stav se radikálně horší, konečky se třepí? Důležité je myslet na prevenci. Při péči o vlasy se doporučuje vystříhat se používání kulmy, žehličky nebo horkovzdušného fénu. Nadto je bezpodmínečně nutné změnit jídelníček a zařadit potraviny s vysokým obsahem vitamínů A, C, D, řady B, pak také železa, zinku a biotinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Posílení vlasů už při mytí

Pro zlepšení stavu vlasové pokožky a vlasů samotných je možné použít vyživující masky nebo kondicionéry a vlasy posílit i samotným mytím přidáním přírodních ingrediencí přímo do šamponu. A jaké použít?

1.    Aloe vera na poškozené vlasy

Suché a lámavé vlasy po slunění nebo lupy v zimním období? Aloe vera se vypořádá s různými dermatologickými neduhy, stačí přidat několik lžic z čerstvě seříznutého listu a vlít do lahvičky s šamponem s používat jako obvykle.

2.    Manukový med

Patří mezi nejzdravější druhy na světě a používá se k léčbě kožních onemocnění, urychluje růst vlasů a dodá jim sametovou jemnost. Med z Nového Zélandu je specifický a pomůže vrátit vlasům bohatost a krásu.

3.    Ricinový olej nastartuje růst

Zatímco manukový med je drahý, ricinový olej nestojí majlant a povzbudí růst vlasů, stimuluje rozvoj vlasových folikul a pomůže navrátit lesk. Současně má antibakteriální a fungicidní účinky a poradí si s kožními problémy.

4.    Zelený čaj vlasy zpevní

Zelený čaj obsahuje velké množství vitamínů C a E, současně také polyfenoly, které pomohou zregenerovat vlasy. Stačí přidat do šamponu trochu čaje a poté použít zbytek čaje na oplach.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/treatments-to-make-your-hair-stronger/