Krása

Zázrak, který si můžete dopřát každý den. Díky epsomské soli bude pokožka zářit

Tato sůl je mimořádně všestranný produkt, ze kterého může čerpat téměř každý. Oceňují ji zahradníci, ale třeba i lidé, kteří zápasí se zácpou. Může se stát nepostradatelným prvkem domácí kosmetiky. Má relaxační účinek, podporuje boj proti nedokonalostem pokožky a odstraňuje zrohovatělou pokožku.

Co to je epsomská sůl

Název této soli je dovozen podle města Epsom, kde byla objevena. To se stalo v sedmnáctém století a produkt je znám až dodnes. Je to čistá minerální sloučenina, která je kombinací solí kyseliny sírové a hořčíku. Právě díky těmto dvěma složkám má epsomská sůl všestranné použití v kosmetice. Její potenciál můžete vyzkoušet i v pohodlí svého domova.

Doporučený článek:  Vybělit zuby jde i v pohodlí domova. Na některé metody ale raději zapomeňte

Pokud jste každý den vystavena náporu stresujících situací, udělejte si doma vlastní lázně s epsomskou solí v hlavní roli. Koupání v této soli se doporučuje hlavně pro přetížené, oslabené lidi, kteří žijí ve stresu a mají problémy s usínáním. Doporučuje se také pro fyzicky pracující lidi a sportovce, protože díky soli se efektivněji regenerují svaly. Nejenže uklidní nervy a umožní vám se zklidnit, síran hořečnatý také zlepší stav vaší pokožky.

Zdroj obrázku: Freepik

Epsomská sůl k namáčení nohou

Změkčovací vlastnosti soli budou užitečné v situaci, kdy si chcete dopřát tu nejlepší péči o své nohy. Stojí za to si ji dopřát nejen v létě, kdy nohy nejvíce ukazujeme. Praskání pat může být i velmi bolestivé, může bránit přirozenému pohybu a vést ke vzniku ještě nepříjemnějších ran. Pravidelné namáčení v epsomské soli usnadní odstranění odumřelé pokožky. Sloučeniny síry mají antibakteriální a antifungální účinky, což je rozhodující při hygieně nohou.

Doporučený článek:  Namáhaná chodidla si zaslouží to nejlepší. Solná koupel s bylinkami přinese zaslouženou úlevu

Jediné, co musíte udělat, je nalít teplou vodu do větší nádoby a nasypat do ní dvě nebo tři polévkové lžíce epsomské soli. Namočte nohy a nechte je tam do doby, než voda vychladne. Následně odstraňte odumřelé kožní buňky z pat speciálním pilníkem na nohy, poté je důkladně otřete a natřete zvlhčujícím krémem. Aplikujte čisté ponožky ze vzdušného materiálu, aby se mohla kosmetika účinně absorbovat.

Zdroj: https://medium.com/@nat.stringer92/epsom-salt-for-beauty-10-beauty-benefits-of-epsom-salts-for-skin-hair-and-more-e6b819c9b9bf