Stravování, Zdraví

O cévy je důležité pečovat. Dvě superpotraviny je pročistí a udrží tělo fit

Čištění tepen a žil by se nemělo srovnávat se zázračnými dietami nebo detoxikacemi, které po několika dnech používání slibují velkolepé výsledky. Péče o stav krevních cév by se měla stát naším zvykem. Začátky mohou být obtížné, ale neměli byste se nechat odradit. V sázce je vaše zdraví a snížení rizika různých chorob.

Jaká jsou rizika pro žíly a tepny

Špatně vyvážená strava bohatá na velké množství škodlivých trans tuků, používání mnoha stimulantů a nedostatek fyzické aktivity vedou ke zvýšení hladiny cholesterolu v krvi. To má za následek ukládání tukových usazenin v žilách a tepnách, což ztěžuje průtok krve. I když vážná onemocnění nepociťujeme hned, vnitřní orgány dostávají méně kyslíku a živin.

Postupem času budou vznikat problémy s koncentrací a dýcháním, křeče v nohou a bolest v oblasti hrudníku. Ignorování těchto příznaků může vést k ateroskleróze, infarktu nebo mrtvici. S tímto problémem můžete bojovat i doma. A to hlavně pestrou stravou. Nejvíce nám při tomto problému může pomoci například čočka, česnek, červená řepa nebo rajčata.

Zdroj obrázku: Freepik

Čočka a rajčata pro čištění tepen a žil

Čočka se nikdy netěšila příliš velkému zájmu. Naštěstí v posledních letech její popularita stoupá a to je jen dobře, protože obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek. Doporučuje se všem lidem, kteří chtějí omezit konzumaci masa, protože je to luštěnina bohatá na lehce stravitelné bílkoviny. Kromě toho je velmi dobrým zdrojem draslíku, který je potřebný pro práci srdce. Tento prvek ovlivňuje snížení hladiny krevního tlaku, takže o jeho přiměřené množství by se měli starat lidé, kteří jsou ohroženi hypertenzí, srdečním selháním nebo cukrovkou.

Ve stravě, která pročistí tepny a žily, by neměla chybět rajčata. I když pro většinu zeleniny platí, že nejlepší je ji konzumovat syrovou, v případě rajčat nevadí jejich konzumace ve zpracovaných výrobcích. Rajčata pomohou lidem, kteří chtějí udržet krevní tlak a hladinu cholesterolu pod kontrolou. Pomáhají také starat se o průchodnost a elasticitu cév.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/blood-purifier