Stravování

Naučte se připravit ty nejlepší knedlíky. Jednoduché triky je posunou na novou úroveň

Knedlíky jsou velmi oblíbenou přílohou, kterou najdete v každé hospodě nebo restauraci. Dělají se houskové, bramborové nebo i jiné druhy a každý konzument si tak přijde na své. I doma se vám mohou knedlíky povést, pokud budete vědět, jak na to. Některé triky jsou osvědčené a určité vám pomohou dovést knedlíky k dokonalosti, že už nebudete chtít žádné jiné.

Existuje několik druhů knedlíků

Ke kachně nebo huse se většinou podávají houskové knedlíky společně s karlovarskými, můžete vyzkoušet také bramborové knedlíky, které se hodí například ke špenátu nebo se mohou naplnit uzeným masem s cibulkou. Z bramborového těsta se dělají také špalíčky nebo kapání, můžete z něj vytvořit opravdu několik druhů.

Doporučený článek:  Kokosový olej působí na krásu i zdraví jako zázrak. Jeho konzumace se mnohonásobně vrátí

Po uvaření položte knedlíky tak, aby se navzájem nedotýkaly, protože by se mohly slepit k sobě. Pokud nemáte jinou možnost, mezi knedlíky nalijte vždy malinko oleje, protože tím slepení zabráníte. Knedlíky pak neohřívejte v mikrovlnné troubě, ale raději je dejte na páru nebo je usmažte na rozpáleném oleji. Vhodné je také přepuštěné máslo. Ovocné knedlíky se hodí podávat se smetanou a cukrem. Zkuste také zmrzlinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Slané knedlíky s klobásou? Tip pro vašeho muže

Slané knedlíky můžete podávat s opečenou nebo smaženou klobásou a cibulí. To ocení hlavně vaši partneři, většina mužů maso miluje a tato kombinace je potěší. Upečené knedlíky mohou chutnat dobře s majonézovým dipem, do kterého přidejte bylinky. Při rozmrazování syrových knedlíků si připravte tác, posypte ho moukou, knedlíky pak dělejte samostatně a zamrazte.

Doporučený článek:  Bernard se ptá na kvalitu piva zákazníků přímo u výčepu

Zmrazené knedlíky pak vařte po částech, nikdy ne všechny najednou. Jestli jich dáte více, sníží se tím teplota vody a knedlíky mohou snadno prasknout. Ke knedlíkům se skvěle hodí pečená husa nebo kachna, určitě neprohloupíte ani s pečeným kuřetem. Záleží na vás, jak si knedlíky dochutíte, někdo má rád bylinky, druhý zase jen klasický recept.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/food/cookery-videos/a657382/how-to-make-dumplings/