Krása, Stravování, Životní styl

Drahé krémy jsou zbytečné. O mladistvou pleť je třeba pečovat především zevnitř

Stárnutí trápí většinu z nás a na našem obličeji je to obvykle nejvíce vidět. Mladistvá pleť ale rozhodně není záležitostí jen bohatých celebrit. Může jí dosáhnout kdokoli, kdo bude dodržovat pravidla správné péče a bude pleť chránit před škodlivými vlivy. Na podzim se většina z nás schovává v teple domova, ale dlouhodobý pobyt doma pokožce příliš nesvědčí. Nedostatek čerstvého vzduchu a slunce způsobuje, že je naše pokožka velmi vysušená a napjatá. Kromě toho jí neprospívá ani stres, se kterým nyní všichni bojujeme více než jindy. Co dělat?

Jídlo je velkou součástí prevence stárnutí

Možná si myslíte, že vám ke krásné a jemné pleti bez vrásek pomohou jen drahé krémy. To je velký omyl. Ve skutečnosti je vše spojeno se zdravým životním stylem a složení jídelníčku je velmi důležité. Ideální je lehce stravitelná strava bohatá na čerstvou zeleninu a ovoce, která je prospěšná pro snížení projevů kožních onemocnění.

Zdroj obrázku: Freepik

Ve chvíli, kdy pleti nedodáte dostatek bílkovin, bude pokožka suchá a začnou se objevovat pigmentové změny. Stejně bude reagovat také na nedostatek nenasycených mastných kyselin, které můžete najít například v olivovém nebo řepkovém oleji. Omega-3 mastné kyseliny, které najdeme v rybách a vlašských oříšcích, jsou stavební složkou buněčných sten těla a pokožky. Jejich nedostatek proto také vede k suchosti a poškození pokožky. A stejné je to s nedostatkem vitamínů.

Stres se na nás vždy projeví

Mnoho z nás se během pandemie ocitlo v situaci chronického stresu, úzkosti nebo deprese. Tento psychologický faktor může mít ovšem negativní vliv nejen na náladu, ale také na pleť. Chronický stres způsobuje androgenní účinky, tj. vyčerpání zásob nadledvinek, které ovlivňují stav pokožky. Navíc se často jedná o počáteční faktor pro mnoho typů kožních onemocnění. Nemůžeme se mu pochopitelně zcela vyhnout, ale měli bychom se ho snažit minimalizovat. Vyzkoušet můžete sport, jógu, meditace nebo dechová cvičení.

Zdroj: https://www.pureluxemedical.com/blog/8-ways-to-maintain-a-youthful-appearance