Zajímavosti, Zdraví

Číst z ruky můžeme i bez věšteckých schopností. Jediný pohled prozradí skrytou nemoc

Možná to zní bláhově, ale je pravda, že ruce o našem zdraví napoví mnohé. Ruce mluví hlavně tehdy, když v těle něco nefunguje tak, jak by mělo. Mnoho lékařů to ví, a tak se třeba nevědomky na ruce pacienta mnohdy podívají. Přečtěte si znaky, které prozradí něco o vašem zdraví.

Slabý stisk ruky

V podnikání je stisk ruky důkazem úcty. Silný stisk napovídá o sebevědomí osobnosti, slabý neboli stisk „leklé ryby“ naopak vypoví o tom, že dotyčný nemá sebevědomí a obchodu tedy ani moc nevěří. V medicíně snížená síla úchopu ruky v kombinaci například s pomalou chůzí může být signálem srdečního onemocnění.

Doporučený článek:  Maliny jsou napěchované zdravím. 3 zázračné nápoje udrží tělo fit po celý rok
Zdroj obrázku: Freepik

Malé červené puchýřky na ruce a zápěstí

Vyrážka v oblasti rukou a zápěstí, která se časem může přeměnit také v malé mokvající puchýřky, je znakem alergie na nikl. Jedná se nejčastěji o první znak alergické dermatitidy. Proto je vhodné omezit nošení šperků, které by nikl mohly obsahovat. Dokonce i mobilní telefon může obsahovat tuto nebezpečnou látku. Nikl je také obsažen v některých potravinách, například ve fazolích, čokoládě, arašídech či ovesných vločkách.

Necitlivost a brnění rukou

Pravděpodobně se jedná o syndrom karpálního tunelu. Mnoho lidí s těmito příznaky pociťuje brnění v rukou hlavně v noci. Syndrom se objevuje u lidí těžce pracujících rukama, jako jsou řezníci, švadleny, ale také u lidí pracujících na počítači. Pohyby rukou stlačují střední nerv od zápěstí k ruce. Proto se ruka špatně prokrvuje a dochází k brnění. Syndrom karpálního tunelu se léčí nejprve dlahou, ale může se v pozdější fázi řešit také operativně.

Doporučený článek:  Od nadměrného pocení a zápachu uleví přírodní prostředky i změna jídelníčku

Bílé, modré nebo červené prsty

Zblednutí prstů znamená ztrátu barvy. Z bílé barvy se prsty zbarví do modra. Nejčastěji v zimě nebo při nadměrném stresu. Může to být ale také známka Raynaudovy choroby. Tyto stavy může způsobit náhlá změna teploty nebo nadbytečný stres. Hlavní známka změny barvy je nedostatečné prokrvení prstů.

Zdroj: https://www.health.com/condition/skin-conditions/hands-health