Zdraví

Tyto příznaky by neměla ignorovat žádná žena. Včasná léčba předejde horším komplikacím

I když se na první pohled mohou zdát tyto příznaky lehké a nezávažné, není radno je podceňovat. Návštěva odborného lékaře určitě neuškodí a možná vás ušetří vážných zdravotních následků. Na co si určitě dát pozor?

Některá onemocnění postihují pouze ženy a mohou silně ovlivnit jejich kvalitu života a vnitřní pocit pohodlí. Tyto příznaky mohou ukazovat na možnou přítomnost více či méně závažných onemocnění, proto se vyplatí je včas rozpoznat a zajít k lékaři, dokud se nerozvinou v něco závažnějšího.

Nebojte se jít k lékaři

Ženám je někdy trapně, že by měly zajít k lékaři. Cítí se jako hypochondři a často čekají až na stav, kdy je něco trápí natolik, že nedokážou normálně fungovat. Je to ale chyba. Mírné příznaky vždy znamenají, že je problém ještě v rané fázi, a je tedy větší šance, že se vám jej podaří dobře vyřešit. Proto se nestyďte a raději běžte k lékaři klidně i zbytečně – uvidíte, že budete mít větší klid na srdci.

Doporučený článek:  Banánový čaj doplní tělu vitamíny a podpoří kvalitní spánek
Zdroj obrázku: Freepik

Příznaky, které by ženy neměly ignorovat

  • Bolest břicha. Trpí jí muži i ženy. U žen však může být příznakem komplikací, jako jsou cysty nebo rakovina vaječníků, myomy, endometrióza, syndrom dráždivého tračníku nebo žaludeční vředy.
  • Neobvyklé krvácení. Ženy s nepravidelnou hormonální aktivitou si často stěžují na nepravidelné a neobvyklé krvácení z pochvy. V některých případech se může objevit také po menopauze. Může být příznakem rakoviny, vaginálních infekcí, infekcí sliznice děložního čípku, polypů.
  • Bulky v oblasti prsou. Změny ve struktuře nebo tvaru prsou nesmí být za žádných okolností ignorovány. Jejich přítomnost nemusí být vždy jen příznakem rakoviny, ale rozhodně je to velmi vážný důvod, proč jít k lékaři.
  • Bolestivý sex. Tento příznak téměř vždy signalizuje nějakou nemoc nebo hormonální změnu. Vyplatí se zajít k lékaři, aby ten mohl odhalit příčinu a vyloučil myomy, cysty a děložní infekci nebo endometriózu.
Zdroj: https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/recognizing-gynecological-symptoms