Krása

Zázračný krém proti vráskám neexistuje. Získat mladistvou pleť je přesto snadné

Vrásky jsou velmi častým projevem stárnutí. Nikomu se nevyhýbají, ať se jedná o muže, nebo ženu, každého budou v určitém věku trápit. Jestli chcete, aby vrásky zmizely, nebo se alespoň staly méně viditelnými, můžete si tomu pomoci buď různými krémy, které slibují zázraky, nebo vyzkoušet metody, které jsou ověřené a opravdu pomohou. Produkty, které fungují, si nyní představíme.

Co jsou to vrásky a jak proti nim bojovat?

Vrásky jsou vlastně malé záhyby, které najdeme na naší pleti. Dělají se na tvářích, kolem očí nebo úst, ale také mezi obočím. Tam je najdeme asi nejčastěji. Časem se prohlubují a dělají nás staršími. Po 25. roce věku totiž pokožka neprodukuje kolagen, který zabraňuje tvorbě vrásek a pleť vyhlazuje. Stane se tak méně pevnější a bude zapotřebí jí trochu pomoci. To můžete udělat právě domácími metodami.

Doporučený článek:  Bramborový škrob je tajnou ingrediencí domácí kosmetiky. Vlasům dodá lesk a sametovou hebkost

Jaké jsou příčiny vzniku vrásek? Může to mít spojitost například s životním stylem. Určitě víte, že pokud holdujete alkoholu nebo si pravidelně dopřáváte cigarety, na vašem zdraví se to projeví i podle vrásek. Existují ale také jiné důvody, proč jsou u někoho vrásky viditelnější. Můžete se například velmi často smát, ale také se nezdravě stravovat. Všechno souvisí se vším.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si poradit s vráskami a svou pleť rozzářit?

Je to velmi jednoduché. Na vrásky budou trpět především lidé, kteří milují slunce a opalování. Pokud se nebudete chránit krémy, vaše pleť a pokožka budou stárnout mnohem rychleji, než je tomu u jiných lidí. Jak ale oddálit tvorbu vrásek nebo je zneviditelnit? Můžete si pomoci domácími surovinami. Vhodné jsou také mastné krémy, které obsahují látky vyhlazující pokožku.

Doporučený článek:  Svěřte se do rukou přírody. Šalvěj pročistí organismus a rozzáří vaši pokožku

Vhodné bude také používat heřmánek, který je skvělou bylinkou. Má hydratační účinky, pleti dodá spoustu živin a při pravidelném používání se pak můžete těšit na krásnou pokožku. Pleť můžete promastit také jojobovým nebo ricinovým olejem, které jsou snadno k dostání. Masírujte si pokožku, vyzkoušejte také obličejovou jógu a uvidíte, že se na svět budete dívat hned jinak.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-wrinkles