Zdraví

Opar můžeme léčit domácími prostředky, které přinesou úlevu

Afty, herpes, kožní vyrážky v okolí rtů – to vše trápí nemalou část lidské populace. Nejen že nevypadá takto poškozený ret pěkně, ale navíc může jít o velmi bolestivou a nepříjemnou záležitost. V lékárnách samozřejmě najdeme spoustu léků a mastiček pro léčbu tohoto problému, ale proč se nepodívat do kuchyně, kde určitě najdete domácí účinný lék právě na tyto problémy.

Co je to herpes?

Herpes je velmi častým onemocněním, které je způsobeno HSV-1 a HSV-2 viry ze skupiny virů Herpes simplex. Jedině lidé trpí na toto onemocnění. Kdo už herpes alespoň jednou za život měl, má v sobě vir, kterého se jen těžko zbaví. U léčby tohoto virového onemocnění je důležitá rychlost léčby a hygiena.

Doporučený článek:  Medvědí česnek chutná nejlépe čerstvý, je ideálním základem oblíbeného pesta

Domácí pasta na herpes

Babská rada a velmi osvědčený postup, jak se rychle zbavit problému s herpetem, je potřít jej česnekem nebo cibulí. Vhodnou rychlou pomocí je také med. Med nedráždí tolik pokožku jako šťáva z česneku či cibule a má také zklidňující a hydratační vlastnosti. Domácí pasta se tedy skládá jak jinak než z těchto třech ingrediencí. Stačí rozdrtit stroužek česneku v hmoždíři, přidat k němu šťávu z cibule a lžičku medu. Připravenou protizánětlivou pastu naneste na postižená místa několikrát denně a nechte chvíli působit.

Doporučený článek:  Doporučených 8 hodin dobrý spánek nezaručí. Stačit může i kratší doba, záleží na jediné věci
Zdroj obrázku: Freepik

Rychlá a jednoduchá léčba oparů

Pokud trpíte na opary a nenosíte s sebou stále mastičku z lékárničky, nezoufejte. Máme pro vás další snadný způsob, jak se oparů zbavit i za pomoci domácích prostředků. Postačí vám plátek citronu a kapka medu. Opar si během dne plátkem citronu několikrát potřete. Medem pak postižené místo rtu natřete pro dostatečnou hydrataci. Pro své antibakteriální a regenerační vlastnosti jsou k tomuto účelu také vhodné byliny jako meduňka, máta, šalvěj a nakonec také klasický černý čaj. Z těchto bylin si připravte odvar, do kterého pak namáčejte během dne tampónek, kterým si postižené místo omývejte.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/home-remedies-for-herpes, https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/cold-sores-at-home-care, https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/21136-cold-sores, https://www.healthdirect.gov.au/cold-sores