Zdraví

Problémy v intimní oblasti souvisí se životním stylem i oblékáním nevhodného oblečení

Kvůli sedavému životnímu stylu má stále více lidí problém se zadní partií těla. Může se objevit svědění, pálení nebo vyrážka. Jejich příčiny mohou být různého původu, jedno je ale jasné – pokud se nepohybujete a celý den sedíte u počítače v kanceláři, intimní problémy se vám nevyhnou.

Pozor si dejte na materiál, ze kterého je vyrobené oblečení

Problém může nastat, pokud budete mít příliš těsně spodní prádlo nebo takové, co je vyrobené z umělých vláken. Může se objevit alergická reakce nejen na materiál, ale také na prací prostředek, který používáte. V souvislosti s tím mohou nastat problémy v intimní oblasti, kvůli kterým lidé často navštěvují lékaře.

Doporučený článek:  Drahé krémy nejsou vůbec potřeba. Při lupénce a akné pomůže nenápadná bylinka

Objevit se může herpes, ten se nevyskytuje jen na sliznicích, ale často také na kůži. Není neobvyklé, že se ukáže také v intimních partiích. Pokud pozorujete rudé nebo červené puchýře, je nutné hledat jejich příčinu, abyste včas mohli zahájit léčbu. Mohou se na těle rychle rozmnožit, stejně jako to znáte u rtů. Lékař předepíše vhodné léky nebo masti, které pomohou vyhnat virus z těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Mykóza v intimních oblastech není nic výjimečného

Svědění, zarudnutí, pálení – to všechno patří k mykóze, která je velmi nepříjemná. Teplá, tmavá nebo vlhká místa jsou ideálním prostředním pro množení hub, které se zdržují právě v intimních oblastech. Nikdy ale neprovádějte léčbu sami, i když existuje několik surovin, které by měly pomoci – například odvar z chlapice.

Doporučený článek:  Lněná semínka působí zázračně nejen zevnitř. Domácí maska rozzáří vlasy i pleť

Po lékařské prohlídce by měl tento svědivý problém vyřešit krém na antifungální bázi, svědění i pálení by mělo zmizet. Důležité je nosit kvalitní spodní prádlo, nejlépe během léčby chodit doma „naostro“, aby intimní místa mohla dýchat a lépe se hojila. Určitě si můžete pomoci také správnou a zdravou stravou, abyste ještě urychlili proces hojení a zároveň vás přestalo trápit pálení nebo zarudnutí. Vynechte parfémované sprchové gely, k mytí používejte pouze vodu.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6011108/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8168175/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4519030/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5992825/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8666269/, https://www.medicinenet.com/buttock_pain/symptoms.htm