Domov

Ucpaný odpad ve dřezu nebo umyvadle lze řešit domácími prostředky

Ucpaný odtok může způsobit problémy, ale je velmi těžké ho vyřešit, pokud nevíte, jak na to. Tuk, zbytky jídla nebo kosmetiky a vlasů se hromadí v umyvadle nebo ve vaně a postupem času vedou k nedostatečné průchodnosti trubek. V nejhorším můžete povolat na pomoc instalatéra, ale předtím můžete vyzkoušet domácí metody, které by měly pomoci.

Použít můžete jedlou sodu nebo kyselinu citronovou

Jak poznáte, že je odtok ve dřezu nebo umyvadle ucpaný? Prvním znakem, který značí ucpané umyvadlo, je charakteristické chrochtání při proudění vody do potrubí, pomalejší odtok a vzduchové bubliny. Pokud se problém ukáže v kuchyni nebo koupelně, vyplatí se použít jedlou sodu a obyčejnou sůl. Můžete si připravit jednoduchou směs – polovinu sklenice sody smíchejte s polovinou sklenice soli. Směs nalijte do odtoku a zalijte horkou vodou. Pomůže to rychle odblokovat potrubí.

Aby se problémy s ucpaným dřezem neopakovaly, je nutné pravidelně použít sůl na čištění. Stačí nalít tři polévkové lžíce soli do sklenice vroucí vody a směs vylít do dřezu nebo umyvadla. Nechte působit celou noc a následující den propláchněte velkým množstvím vody. Tato jednoduchá metoda vás může zachránit před mnoha problémy s odtokem.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete kombinovat sůl a sodu s octem

Kyselina citronová je stejně účinná jako jedlá soda. Stačí rozpustit dvě balení kyseliny ve sklenici teplé vody, přísady promíchat a počkat několik minut. Nalijte směs do odtoku a je hotovo. Ocet v kombinaci se solí a jedlou sodou může pomoci při opravě ucpaného odtoku. Stačí nalít do odtoku sklenici soli a sklenici jedlé sody, přidat ohřátou sklenici octa, nechat působit několik minut a odtok zalít vroucí vodou.

Dobře bude působit také borax. Jeho účinek může posílit sůl a ocet. Zkombinujte 1/4 šálku soli a 1/4 hrnku boraxu a přidejte půl hrnku octa. Tuto směs nalijte do odtoku a nechte několik minut působit. Poté zalijte vroucí vodou s přídavkem soli.

Zdroj: https://mrplumberindy.com/knowledge-center/ways-to-clean-drains/