Domov, Rady a tipy

Ústní voda odpuzuje v létě hmyz a pomůže s úklidem domova

Mnoho z nás nedá na ústní vodu dopustit. Je to účinný prostředek k osvěžení dechu, snížení rizika zubního kamene a onemocnění dásní. Ústní voda má ale mnoho dalších využití, která by vás možná ani nenapadla. Co kromě vyplachování úst pro nás může udělat? Jelikož původně byla prodávaná jako antiseptikum využívané v chirurgii, můžeme skvěle využít její dezinfekční vlastnosti.

Na vlasy i puchýře

Ústní voda je účinná v boji proti lupům. Má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, takže hlavu stačí opláchnout směsí vody a ústní vody v poměru 4 : 1. Pomůže s bolestí v krku a kašli, když ji použijete jako kloktadlo. Antiseptické vlastnosti tohoto produktu mohou také pomoci při hojení puchýřů na nohou. Stačí je potírat vatovým tamponem namočeným v této všestranné tekutině.

Doporučený článek:  Tajemné symboly na štítcích u oděvů pomůžou všechny kousky správně vyprat

Nepříjemné pachy z pračky odstraní už půl sklenice ústní vody. Je velmi účinná, a dokonce bezpečnější než chemikálie určené pro tento účel. Lze ji také přidat do bubnu pračky při běžném praní pro osvěžení oblečení. Vyberte ale bezbarvou tekutinu, aby nedošlo k nežádoucímu obarvení světlého oblečení.

Zdroj obrázku: Freepik

K čištění celé domácnosti

Sklenice ústní vody osvěží a vyčistí toaletní mísu, stačí ji do ní nalít a nechat půl hodiny působit. Lze ji použít také k čištění umyvadla či vany, vodovodních kohoutků a zrcadel. Poradí si dokonce i s upatlaným monitorem počítače nebo zaprášenou televizí. Vyčistíme s ní rovněž otisky prstů na nerezových přístrojích. A abychom ještě trochu zůstali u zubů, do ústní vody můžete přes noc namáčet kartáček, abyste ho zbavili bakterií.

Doporučený článek:  Domácí kávový peeling pleť pročistí a rozjasní

Ústní voda může pomoci i našim domácím mazlíčkům, které především v letních měsících trápí bodavý hmyz a blechy. Tato tekutina je totiž dost účinně odpuzuje. Smíchejte proto trochu ústní vody se šamponem na psy nebo kočky a vykoupejte svého čtyřnohého miláčka. Vonné esence a další účinné látky působí jako skvělý odpuzovač nepříjemného hmyzu.

Zdroj: https://www.appletreesmile.com/10-uses-for-mouthwash/