Rady a tipy

Nadměrné pocení znepříjemňuje život mnoha ženám. Přírodní síla bylinek problém vyřeší

Jestli trpíte nadměrným pocením a ani časté používání deodorantu bohužel nefunguje, budete si muset poradit jinými způsoby. Nadměrné pocení je nejen nepříjemné, ale také nevábně vypadá. Bojíte se vyjít mezi lidi, nastoupit do MHD nebo se prostě nestýkáte s ostatními, aby o vašem problému nikdo nevěděl.

Pomozte si bylinkami, které mají antibakteriální vlastnosti

Pomoci proti pocení může například jasmín. Snižuje totiž tělesný zápach, který může být velmi nepříjemný. Účinná je hlavně jasmínová koupel – do misky dejte čtyři lžíce kůry a květin, zalijte půl litrem vroucí vody, nechte 10 minut louhovat a nakonec nalijte nálev do vany. Koupel by neměla trvat dlouho, asi 15–20 minut. Můžete ji ale opakovat každý den, dokud nepocítíte, že se potíte méně.

Doporučený článek:  Jednoduché ošetření nohou předejde bolesti při nošení podpatků

Další surovinou, která pomůže proti pocení, je dubová kůra. Ta se hodí nejen na tento problém, ale ženy ji často využívají také na ženské problémy. Dejte pět lžic kůry do litru studené vody. Vařte asi deset minut, přeceďte a můžete si vývarem umýt podpaží. Také si odvar můžete nalít do vany a dát si asi 15 minutovou koupel. Přidejte klidně také heřmánek, který účinek kůry ještě znásobí.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud nepomohou domácí prostředky, musíte sáhnout po těch chemických

Další bylinkou, která by mohla pomoci, je šalvěj. Dezinfikuje, osvěží a také snižuje pocení. Můžete si vyrobit vlastní antiperspirant. Čtyři lžičky bylinky zalijte 50 ml vroucí vody, uvařte, ochlaďte a nakonec sceďte. Poté smíchejte čtyři lžičky bramborové mouky a jedlou sodu, přidejte tři lžičky kokosové oleje a čtyři lžíce nálevu, k tomu deset kapek oleje ze šalvěje. Všechno promíchejte ve sklenici a po ranní sprše se touto směsí namažte v podpaží.

Doporučený článek:  Slunný balkon je ideální pro pěstování bylinek

Jestli ale tyto domácí prostředky nebudou fungovat, bude nutné sáhnout po těch z lékáren a drogerií. Na trhu existují kvalitní prostředky, které jsou účinné a zamezí pocení nebo pomohou alespoň s nepříjemným zápachem. Jejich minusem jsou ale vedlejší účinky, které mohou mít vliv na vaše zdraví. Jejich cena také nebude zrovna nejnižší.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/hyperhidrosis-treatment-11