Zdraví

Droždí posílí imunitu lépe než drahé doplňky stravy. Vyzkoušejte kvasnicový nápoj nebo tradiční pomazánku

Droždí znají především pekařky, které se věnují pečení chleba. Zkusit ale můžete také kvasnicový nápoj, kterým si můžete posilovat imunitu hlavně v období zimních měsíců, kdy jsou chladné dny a nedostatek slunečního svitu. Tento nápoj můžete konzumovat po dobu dvou týdnů, poté je nutné udělat přestávku.

Proč je vlastně droždí tak zdravé?

Droždí obsahuje látky, které jsou velmi důležité pro lidské tělo. Je zdrojem nejen vitaminů, ale také mikroelementů, které ovlivňují zdraví našeho těla. Posílíte jím imunitu, pokud je oslabená, a vyhnete se tak chemickým lékům z lékárny. A jak si takový kvasnicový nápoj udělat? Stačí lžíce rozdrceného droždí, kterou smíchejte v 50 ml teplé vody. Nakonec přidejte sklenici mléka a máte hotovo.

Jednu polovinu nápoje si dejte ráno a druhou večer, než jdete spát. Nápoj můžete pít po dobu 14 dní takto dvakrát denně, poté je nutné si udělat přestávku deset dní a pak můžete kúru zopakovat. Droždí se ale hodí také na jiné druhy pokrmů, například na pomazánku. Na tu budete potřebovat kostku droždí, 40 g špeku, velkou cibuli, 2 vejce, 2 lžíce strouhanky, 2 lžíce mléka, bylinky podle chuti, sůl a pepř.

Zdroj obrázku: Freepik

Drožďovou pomazánku najdete ve školkách

Pomazánky patří mezi velmi oblíbené pokrmy nejen v domácnostech, ale také v mateřských školách, kde tak děti poznají nové chutě. Drožďová pomazánka patří mezi ně. Recept je jednoduchý. Špek nakrájejte nadrobno a nechte v hrnci rozpéct. Přidejte cibuli a nechte zesklovatět. Vmíchejte droždí, počkejte, až se rozpustí, a vlijte mléko, přisypte strouhanku a vyklepněte vejce. Promíchejte, přidejte nasekané bylinky a odstavte z plotny. Pomazánku dochucujte až na závěr.

Droždí patří mezi potraviny, které mají protizánětlivé účinky. Nejenže posilují imunitní systém, ale také chrání před infekcemi a záněty. Droždí má na druhou stranu vysoký obsah purinů, což je problém pro lidi trpící dnou nebo ty, kteří mají ledvinové kameny. Ti by droždí měli užívat pouze jednu lžičku denně. Jedná se ale o potravinu, která je zdraví prospěšná, a neměli bychom ji vynechávat.

Zdroj: https://mgiwellness.com/yeast-beta-glucan-how-does-it-strengthen-your-immunity/