Rady a tipy, Zdraví

Domácí kávový peeling pleť pročistí a rozjasní

Peeling je jednou z důležitých součástí péče o pleť, kterou by neměla žádná žena zanedbávat. Kartami však poněkud zamíchal nedávný zákaz peelingových preparátů ve Spojených státech amerických. Ten před pár lety vyhlásil tehdejší prezident Obama kvůli zásadním škodlivým dopadům na přírodu a lidské zdraví, které s sebou nesou peelingové mikročástečky plastů.

Jedním z ekologicky i zdravotně nezávadných způsobů provádění peelingu jsou vedle různých kartáčů a hrubých žínek domácí peelingové směsi. Ty pleť nejenom zbaví odumřelých kožních buněk, ale dodají jí také důležité vitaminy a minerály. Díky tomu zůstane pokožka čistá, zdravá a zářivá. Poradíme vám, jak vyrobit domácí peeling z kávy, který pleť rozjasní, vyhladí, ale také účinně odstraní nevzhledné otoky způsobené zadržováním vody v těle.

Doporučený článek:  Narcisy mohou zdobit domov mnohem déle. Trocha kyseliny a správná voda prodlouží jejich krásu
Zdroj obrázku: Pixabay

Ekologický peeling z mleté kávy a jogurtu

Na výrobu této skvělé peelingové substance budete potřebovat následující tři suroviny:

  • mletou kávu – 2 polévkové lžíce,
  • bílý řecký jogurt nebo skyr – 3 polévkové lžíce,
  • extra panenský kokosový olej – 1 lžíci.

Mletou kávu v misce spařte kapkou vroucí vody a nechte chvilku vyluhovat. V mikrovlnné troubě či ve vodní lázni zahřejte kokosový olej, aby získal tekutou konzistenci, a přidejte ho jednu polévkovou lžíci k vyluhované teplé kávě. Promíchejte a nakonec přidejte tři lžíce skyru nebo řeckého jogurtu. Znovu dobře promíchejte.

Doporučený článek:  Borůvky působí pozitivně na mozek, proti stárnutí i pro silný zrak
Zdroj obrázku: Freepik

Výslednou pastu naneste buďto pomocí prstů, nebo vatového tamponku na umytý obličej a jemnými krouživými pohyby masírujte celkem asi 20 minut. Po dokončení péče opláchněte zbytky peelingové masky vlažnou nebo jemně teplou vodou a osušte jemným ručníkem dosucha. Po aplikaci peelingu ošetřete pleť vhodným výživným krémem.

Očistnou proceduru opakujte jednou za tři až sedm dní, v závislosti na míře citlivosti vaší pleti. S peelingem to ale raději nepřehánějte, mohli byste si pleť namísto citlivé péče poškodit.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/coffee-scrub/