Rady a tipy

Lupů se zbavíte i v domácím prostředí. Koupě drahých šamponů je až ta poslední možnost

Mnoho z nás si neví rady s tím, jak odstranit lupy. Ty se mohou objevit bezdůvodně, většinou je k tomu ale dobrý důvod. Můžete si sice koupit drahý šampon a doufat, že s jeho pomoc se lupů zbavíte, musíte ale vědět, z jakých příčin se lupy tvoří. Vyzkoušejte raději domácí léčbu, která bude účinnější a budete překvapeni, jak rychle se lupů zbavíte.

Ještě, než si koupíte drahé šampony, zkuste domácí metodu

Jednoduchý domácí lék na lupy ocení hlavně ženy, které mají delší vlasy. Důležité bude pečovat o pokožku hlavy, protože jedině tak se můžete zbavit nežádoucích lupů a také dalších odumřelých buněk na pokožce hlavy. Stačí jen nalít do rozprašovače trochu jablečného octa, přidat půl sklenice převařené vody a tekutiny mezi sebou protřepat.

Doporučený článek:  Připálená žehlička není na odpis. Zachrání ji domácí recepty, znovu bude připravená do akce

Připravenou směs si pak nastříkejte na vlasy, přebytek vody můžete vetřít do pokožky hlavy krouživými pohyby. Nemusíte se obávat toho, že by vám po octu zapáchaly vlasy, protože ocet není vůbec cítit dík tomu, že je naředěný. Vlasy si stříkejte po dobou 2-3 týdnů jednou denně. Po takovém ošetření se bude měnit pH vaší pokožky hlavy a kvasinky se přestanou množit. Právě ony mohou za to, že se vám ve vlasech objevují lupy a pokožka hlavy se rychle mastí.

Doporučený článek:  Vytáhnout klíště není žádná věda. Při správném postupu výrazně klesá riziko nákazy

Jaké další metody můžete použít?

Kromě toho můžete použít i jiné babské rady, a využít tak suroviny, které najdete v domácnosti. Jedním z nich je kypřící prášek. Ten vmasírujte do vlhkých vlasů a opláchněte čistou vodou – nepoužívejte šampon. Prášek také snižuje aktivitu kvasinek, které nebudou ohrožovat ani pokožku hlavy, ani vlasy samotné. Zkusit můžete i obyčejnou sůl. Nasypte ji na suchou pokožku hlavy a promasírujte. Kousky odumřelé kůže by měly postupně odpadávat. Vlasy pak umyjte šamponem.

Doporučený článek:  Z kávové sedliny lze připravit peeling, doma pomůže zbavit se zápachu

Zkusit můžete i ústní vodu. I když to není tolik známý způsob, opravdu funguje. Nalijte vodu na vlasy po umytí šamponem, a následně použijte kondicionér. Olivový olej je surovina, která se hodí nejen do kuchyně. Vmasírujte ho do pokožky hlavy a nechte působit celou noc. Ráno si vlasy opláchněte nebo si je umyjte šamponem s obsahem oleje.

Zdroj: https://www.aad.org/hair-scalp-care/treat-dandruff