Krása

Černé tečky hyzdí každou ženu. Zbavit se jich můžete i doma, bez nutnosti návštěvy kosmetičky

Černé tečky jsou velmi nepříjemným problémem, který také kazí vzhled každého jedince, který s nimi bojuje. Nejedná se přitom jen o ženy, ale černé tečky trápí také muže. Je to způsobené především špatnou péči o pleť, proto se hodí používat kosmetické přípravky, které jsou na černé tečky vhodné.

Co udělat proto, abyste se jich zbavili?

Černé tečky se tvoří hlavně na nose, bradě, čele, ale objeví se také na zádech. Vzniknou u lidí různých věkových kategorií, mnoho z nich pak jejich odstranění řeší tím, že si zajdou ke kosmetičce, která ví, jak je odstranit. Je ale nutné vědět, jak o pokožku pečovat, abyste se jim vyhnuli. Vypadají sice jako drobné tečky, ale jejich struktura zasahuje hluboko do pokožky. Tmavá vrstva je usazená v pórech a vypadá jako špína.

Doporučený článek:  Někdy ani dieta nestačí. Za přibíráním na váze stojí často běžné léky

Při péči o pleť je tedy nutné vědět, jaké přípravky jsou vhodné. Můžete vyzkoušet pravidelné peelingy, které odstraní odumřelou pokožku a tím pádem bude mít ta nová prostor pro tvorbu. Kožní buňky peelingem snadno odstraníte, pokožka bude hydratovaná a peeling byste pak měli používat alespoň dvakrát týdně. Před samotným peelingem musíte pokožku důkladně odlíčit, protože zbytky kosmetiky mohou ucpat žlázy. Tím pádem se černé tečky budou dál tvořit.

Čemu se v péči o pleť vyhnout?

Černé tečky nevymačkávejte. Můžete ještě více podráždit pokožku a pokud si pak neumyjete ruce, mohou se černé tečky tvořit ještě na jiných místech, na která si budete sahat. Bakterie se pak rozšíří po celém těle. Zkusit můžete také slupovací masky, které získávají na popularitě. K mytí pokožky můžete použít také jemné gely nebo pěny, které neobsahují žádný alkohol.

Doporučený článek:  Olej z černého kmínu působí jako zázrak. Nejcennější jsou jeho účinky na krásu vlasů

U slupovacích masek si dávejte pozor, z čeho jsou vyrobené. Někteří odborníci jejich používání nedoporučuje, protože mohou poškodit vrchní vrstvu pokožky. Nanášejte je tak pouze na místa, která jsou znečištěná černými tečkami. Při odstraňování masek můžete také cítit bolest. Přípravky dávejte hlavně na nos, čelo nebo bradu.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/beauty/types-of-black-spots-on-face-and-how-to-get-rid-of-them/articleshow/88834166.cms