Krása, Zdraví

Akné sníží každodenní péče o pokožku a vhodné potraviny

Problémy s pokožkou jsou spojené hlavně s dospíváním. Tento problém se ale často týká také dospělých, u kterých mohou být nepříjemnosti spojené například se špatnou stravou nebo celkově s nevhodným životním stylem. Jestli nevíte, jak se o svou pokožku starat, poradíme vám, abyste se opět mohli spokojeně koukat do zrcadla.

Obličej si myjte každý den, ale používejte jen jemné prostředky

Nestačí jen denně nanášet na obličej krém, který by měl pokožku hydratovat. Je potřeba mnohem více péče, aby vaše pokožka byla pružná, pevná a netvořily se na ní pupínky. Můžete použít například gely, které koupíte v obchodě. Některé obsahují přírodní složky, které jsou vhodné i pro citlivou pleť. Naneste na ruce a vmasírujte do pokožky. Gel můžete používat i dvakrát denně.

Doporučený článek:  O uši je důležité správně pečovat po koupeli i při hlasité hudbě

Používejte vždy jemné gely nebo mýdla, která jsou vhodná na obličejovou pokožku. Krémy by neměly pokožku vysušovat. Jako první si ale musíte ověřit, jakou vlastně máte pleť. Jinak se budete starat o suchou a jinak o mastnou pleť, která potřebuje jiné druhy krémů. Svůj obličej často chraňte před spálením od slunce. To vysušuje pokožku nejvíce, používejte tak opalovací krém s faktorem 30.

Zdroj obrázku: Freepik

Svému tělu dopřejte kvalitní potraviny

Jestli se budete správně stravovat, potěšíte nejen svůj žaludek a střeva, ale zároveň to jasně uvidíte na své pokožce, která bude vyživená, pevná a pružná, a budete vypadat mnohem mladší. Jezte také hodně ovoce a zeleniny, nezapomínejte ani produkty, které obsahují vitaminy skupiny B a zinek, který může urychlit hojení akné.

Doporučený článek:  Jádrové mýdlo nic nenahradí. Na pokožku působí jako lék, zahojí rány a uleví při bolesti

Mezi takové potraviny patří například ryby, fazole, játra, vejce nebo rajčata. Dále vyzkoušejte sóju, droždí nebo plody moře. Jestli chcete svou pokožku ochránit, naopak byste se měli některým potravinám vyhýbat. Jsou to například hovězí a vepřové maso, mléko nebo sýry. Rozhodně byste měli vynechat čokoládu, kávu nebo pálivější koření.

Zdroj: https://www.medikaur.com/news/2021/12/14/five-foods-that-are-bad-for-your-skin, https://health.clevelandclinic.org/23-foods-good-skin/, https://www.healthline.com/nutrition/12-foods-for-healthy-skin, https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/eat-your-way-fabulous-skin, https://www.drugs.com/health-guide/sun-damaged-skin.html, https://www.cerave.com/skin-smarts/skincare-tips-advice/what-skin-type-do-i-have, https://www.simplysupplements.co.uk/healthylife/health-and-beauty/the-benefits-of-creams-and-gels, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2965901/, https://www.usdermatologypartners.com/blog/7-common-teen-skin-conditions/, https://www.aad.org/public/diseases/acne/skin-care/tips