Krása

Krásné a hebké ruce jsou známkou pravidelné péče. Drahé krémy přitom není nutné kupovat

Ruce jsou částí těla, která je zvláště vystavena škodlivým účinkům vnějších faktorů. V létě můžeme zapomínat namazat je opalovacím krémem, na podzim a v zimě trpí nízkými teplotami a nedostatkem hydratace. Kromě toho je třeba vzít v úvahu také různé druhy čisticích prostředků. Popraskané ruce nevypadají dobře, a proto je třeba dbát na správnou péči o ně.

Proč je kůže popraskaná?

Většina lidí se s tímto problémem potýká v podzimním a zimním období. Tehdy se citlivá pokožka rukou dostává do kontaktu s mrazivým vzduchem a samotné nošení teplých rukavic nic neřeší. Kromě toho se naše pokožka může potýkat s nedostatkem vitamínů a živin. Nezapomínejte zejména na potraviny bohaté na vitamíny A, C a E. Pro udržení pokožky v dobré kondici je důležitý také zinek a selen.

Doporučený článek:  Akné trápí nejen mladé. Příčin může mít více, řešit je třeba individuálně
Zdroj obrázku: Freepik

Jak správně pečovat o ruce?

Existují jednoduché návyky, jejichž zavedením se naše ruce snadno dostanou do dobré kondice.

  • Po umytí a důkladném osušení naneste na pokožku krém na ruce. Vyplatí se vybrat kosmetiku s lehkým složením, která se rychle vstřebává a nezanechává pocit mastných rukou.
  • Nepoužívejte hrubé ručníky, které mohou podráždit ruce.
  • Při mytí nádobí a domácím úklidu vždy používejte ochranné rukavice.
  • V létě nezapomínejte na ruce při aplikaci opalovacího krému, který pokožku chrání před UV zářením.
Doporučený článek:  Ani brýle nebrání dokonalému make-upu. Mohou líčení dokonce zajímavě doplnit

Zkuste olej na ruce

Pro dobré krémy nemusíte spěchat do lékárny. Raději se rozhlédněte po kuchyni – jistě najdete prostředky, které vám pomohou vrátit rukám zdravý vzhled. Hodně pomoci může například olivový olej, který je cenným zdrojem živin potřebných pro pokožku. Jak jej použít? Zahřejte čtyři lžíce olivového oleje, přidejte žloutek a promíchejte. Naneste tuto masku na pokožku, nasaďte si igelitové rukavice a nechte 20 minut působit. Poté smyjte a vaše ruce budou hebké jako nikdy předtím. Pravidelná aplikace olivového oleje umí zázraky.

Zdroj: https://www.jergens.com/en-us/blog/healthy-skin/hand-care-routine/