Krása, Rady a tipy

Vybělit zuby jde i v pohodlí domova. Na některé metody ale raději zapomeňte

Zářivě bílý úsměv je snem mnoha žen i mužů. Nejjednodušší je zajít k zubaři na speciální dentální ošetření, ne každý si ale bělení může dovolit. Zvažte proto tato alternativní řešení, která vám rovněž pomohou zuby vybělit. Kromě toho pomůže pít nápoje brčkem, protože tak omezíte ulpívání barevných nápojů na sklovině.

Zkuste citronovou šťávu

Jedním z nejoblíbenějších domácích prostředků na bělení zubů je ošetření citronovou kůrou nebo citronovou šťávou smíchanou s vodou. Použití této metody skutečně zesvětluje sklovinu, pokud ji ale budete používat příliš často, může dojít k poškození. O něco bezpečnější je použití domácí jahodové dřeně, kterou necháte dvě minuty působit a poté smyjete teplou vodou.

Doporučený článek:  Na podzim čelí pokožka mnoha výzvám. O její zářivý vzhled je důležité pečovat každý den

Jedlá soda je součástí mnoha zubních past, protože má silné bělicí vlastnosti. Smíchejte jednu lžičku jedlé sody se dvěma nebo třemi lžičkami vody, naneste na zuby a nechte působit. Používejte pravidelně, ale ne příliš často. Mnoho lidí věří, že bílých zubů dosáhnou čištěním solí. To ale není nejlepší nápad. Vtírání soli do skloviny přispívá k jejímu poškození a množení bakterií, dokonce i ke vzniku zubního kazu.

Zdroj obrázku: Freepik

Aktivní uhlí je kontroverzní

Účinnou a oblíbenou metodou k bělení zubů je použití aktivního uhlí smíchaného s vodou do pasty. Většina zubařů se ale shodne v tom, že pravidelné používání aktivního uhlí může nenávratně poškodit sklovinu. Ve většině drogerií také najdete bělicí pásky s peroxidem vodíku. Zuby musíte nejprve vyčistit, poté používejte podle pokynů přiložených k produktu.

Doporučený článek:  Peeling pokožky hlavy redukuje lupy a sníží produkci mazu

Pomoci si můžete také optickými klamy. Mnoho celebrit si zuby před vstupem na červený koberec natírá vazelínou, která rozptyluje světlo a skvrny na sklovině jsou méně viditelné. Ženy si mohou pomoci i volbou vhodné rtěnky, která zuby opticky vybělí. Vyhněte se oranžovým rtěnkám, které zdůrazní nažloutlý odstín. Lepší je sáhnout po fialových nebo třešňových odstínech.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally