Rady a tipy

Špatný dech po konzumaci česneku zmírní jablečný džus nebo máta

Česnek je druh zeleniny, který patří mezi velmi oblíbené. Díky jeho vlastnostem si můžete pomoci například od nachlazení, je to skvělé přírodní antibiotikum a na organismus má výborný vliv. Jeho nevýhodou je zápach, kterého není snadné se zbavit. Je to koření, které je velmi aromatické a hodí se ke zvýraznění pokrmů. Jak se ale zbavit zápachu, který způsobuje nepříjemný dech?

Čeká vás důležitá schůzka? Mějte po ruce první pomoc

Česnek je sice zdravá potravina, po jeho konzumaci nám ale v ústech zůstane nepříjemný zápach, kterého je velmi těžké se zbavit. Proto jestli vás čeká důležitá schůzka a omylem jste si dali česnek, je dobré mít po ruce prostředky, kterými se zápachu zbavíte, nebo ho alespoň eliminujete. Jedním z nich je použití jablečného džusu. Pomůže také žvýkání listů máty nebo vypití mátové šťávy.

Doporučený článek:  Spaní v ponožkách přinese tělu mnoho benefitů. Kdo do nich vloží cibuli, bude ráno zírat

Dokonce se prováděl výzkum, který měl zjistit, jaké prostředky jsou proti zápachu z česneku neúčinnější. Z něho vyplynulo, že česnekový dech bude slábnout právě po žvýkání listů máty. Samozřejmě je dobré si vyčistit zuby kvalitní zubní pastou, někdy to ale nebude stačit, protože zápach v ústech zůstává velmi dlouho.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek si můžete dát bez klíčků

Mnoho lidí si česnek upravuje podle svých představ. Nejzdravější forma je syrová, tady je ale právě problém zápachu. Můžete si z každého stroužku vytáhnout klíček, který je právě zdrojem nepříjemného zápachu. Nutno ale dodat, že to nemusí vždy pomoci. Česnek je aromatický v každé formě úpravy.

Doporučený článek:  Na bolest hlavy jsou léky zbytečné. Přírodní metody přinesou úlevu už za půl hodiny

Dávejte si ho tedy pouze v případě, kdy budete vědět, že nepůjdete mezi lidi. Přidat ho můžete nejen do teplých pokrmů, ale je také součástí pomazánek nebo je z něj výborná polévka, která vás dostane z kocoviny. Vyplatí se mít česnek po ruce také v případě nemoci, protože díky svým vlastnostem vás zbaví nachlazení nebo kašle. Dávejte si ale pozor na kvalitu, protože v obchodech najdete česnek z různých zemí.

Zdroj: https://www.bbc.com/future/article/20161223-how-to-tackle-garlic-breath, https://www.vinmec.com/en/news/health-news/why-does-eating-garlic-have-bad-breath/, https://www.medicalnewstoday.com/articles/321334, https://www.healthline.com/health/get-rid-of-garlic-onion-breath, https://www.gastrojournal.org/article/S0016-5085(99)70416-6/abstract, https://www.eatthis.com/get-rid-garlic-breath/