Rady a tipy

Hořčice poslouží jako lék i kosmetika

Hořčici možná používáte, možná vám nechutná. V obchodech najdete mnoho druhů této omáčky, která se hodí nejen k masu. Každý si najde oblíbenou příchuť, která mu bude vyhovovat, ale hořčici je možné také využít i jinými způsoby. Nenechte hořčici zbytečně stát na stole, když vám může pomoci například při úklidu kuchyně nebo při různých onemocněních. K čemu se ještě hodí?

Využijte hořčici praktickým způsobem

Hořčice vám pomůže od bolesti v krku. Je to praktický způsob využití, který opravdu funguje. Nemusíte tak hned utíkat do lékárny, protože obyčejná hořčice pomůže. Udělejte si oplach, který vytvoříte smícháním omáčky s medem, citronovou šťávou a špetkou soli. Tuto směs pak rozpusťte ve sklenici teplé vody a kloktejte. Budete překvapeni, jak rychle se zbavíte prvních příznaků nachlazení.

Také na ucpaný nos bude dobře sloužit hořčice. Smíchejte několik lžic s malým množstvím soli v misce s teplou vodou. Do roztoku ponořte nohy a počkejte, dokud tekutina nebude chladná. Po usušení nohy zabalte do teplých ponožek. Pokud tento proces budete dělat před spaním, ráno budete mít nos volný. Navíc tento postup můžete opakovat po několik dní, dokud nebudete zdraví.

Zdroj obrázku: Freepik

Hořčice se dá použít také na vlasy

Jestli máte popáleniny, jako první na řadu přichází hořčice. Snižuje riziko vzniku puchýřů a také poskytne rychle úlevu. Vezměte omáčku přímo z lednice a naneste ji na podrážděnou pokožku. Několik minut nechte působit a poté smyjte. Hodit se bude také v případě, že vás bodnul hmyz. A zajímavým způsobem použití je na vlasy. Můžete si z ní udělat jednoduchou masku, která vlasům poskytne správnou výživu.

Pomocí hořčice se také můžete zbavit zápachu. Nádoby od potravin, sklenice nebo lahve mohou postupem času zapáchat. Pokud do nich nalijete vodu s hořčicí, protřepete a necháte chvilku působit, zápach zmizí. Použít ji tak můžete i v případě, že vám došel mycí prostředek. Lehce odstraní připáleniny z hrnců.

Zdroj: https://www.britannica.com/plant/mustard, https://www.healthline.com/health/does-mustard-plaster-work-for-coughs-and-colds, https://pharmeasy.in/blog/benefits-of-mustard-oil/, https://www.healthline.com/health/mustard-on-burns, https://homehacks.co/mustard-uses-around-the-home/