Krása, Zdraví

Mladší a zářivější pokožku můžete mít i vy díky tajné ingredienci. Kysané zelí není pouze k jídlu

Kysané zelí dokáže zázraky, a to nejen v kuchyni, ale hlavně v péči o pleť a pokožku. Jestli nechcete používat chemické prostředky na pleť, můžete sáhnout do domácích zásob, kde zelí určitě najdete. Navíc to není jediná potravina, která se hodí k výrobě domácích masek, zábalů nebo peelingů.

Díky zelí můžete mít mladší pokožku

Zelí je vynikajícím prostředkem pro to, abyste omladili svou pleť. Peeling, který si vyrobíte doma, můžete několik dní skladovat a udělat si v případě potřeby další. Dejte tři lžíce lněného semínka do šťávy z kysaného zelí tak, aby byla zalitá všechna zrnka. Nechte stranou přes noc, nejlépe ale 24 hodin. Poté obličej masírujte touto směsí, vyhněte se očnímu okolí. Stačí 3–4 minuty, poté opláchněte vodou.

Po takovém ošetření můžete vidět, že bude pokožka podrážděná a červená, ale je to v pořádku. Peeling používejte pouze jednou za 14 dní, nikdy ne častěji. Zpevňující maska je také jednou z variant, jak kysané zelí používat. Smíchejte žloutek, dvě lžičky šťávy z kysaného zelí s jednou lžící zelí nakrájeného. Přidejte půl lžičky medu a dvě lžičky řepkového oleje. Smíchejte a míchejte tak dlouho, dokud se všechny složky nespojí. Naneste masku na obličej, nechte 5–‍10 minut působit a poté opláchněte teplou vodou. Touto maskou zpevníte kůži, která bude vypjatá a vláčná.

Zdroj obrázku: Freepik

Zelí pomáhá proti akné i mastné pleti

Zelí jako takové pomáhá například proti mastné pleti a brání vzniku akné, které je s mastnou pokožkou spojované. Zelí obsahuje síru, která v našem těle pomáhá vyrábět kreatin, což je proteinová látka. Ta je potřebná pro zdravý růst nehtů, vlasů nebo na nich závisí i kvalita naší pokožky. Zelí pomůže zbavit pleť vrásek a dalších nečistot.

Zelí ale kromě toho, že je výborné na pleť, můžete použít také v případě, že trpíte nespavostí nebo velkými bolestmi hlavy. Používá se hlavně v lidové medicíně, protože se věří, že zelná šťáva pomůže vyřešit problémy se spánkem. Někteří dokonce tvrdí, že pomůže i při bolestech hlavy nebo onemocnění orgánů.

Zdroj: https://www.glkfoods.com/newsroom/kraut-is-the-surprising-secret-to-great-skin/