Krása

Nejen v létě toužíme po krásných nehtech na nohou. Dopřejte jim tu nejlepší péči

Nehty na nohou potřebují pravidelnou péči, stejně jako ty na rukou. O ty se staráme častěji a je to vidět. Pokud ale nemáte ošetřené nehty na nohou, může se snadno stát, že budou polámané, trpět v obuvi nebo se objeví různé plísně nebo další onemocnění. My vám poradíme, jak se o nehty na nohou starat, aby vypadaly skvěle, a to především v létě.

Proč nehty na nohou tak často zarůstají do kůže?

Nehty na nohou nejsou tak pružné jako ty na rukou. Někdy je složitější o ně pečovat, ale není to nic náročného, co by doma nezvládnul každý. Můžete si pomoci nejen chemickými prostředky, ale také těmi domácími, které budou k pokožce nohou mnohem šetrnější. Vzhled nehtů na nohou souvisí nejen s věkem, ale také s genetikou. Pokud máte nehty deformované, snadno se stane, že zarostou do kůže.

Doporučený článek:  Některé ženy lijí na vlasy kyselinu. Díky ní se zbaví nenáviděného problému

Pravidelně si musíte nehty stříhat nebo používat kleště. Odborníci se neshodují v tom, co je pro nehty na nohou zdravější. Nehty si stříhejte v přímce a nechávejte alespoň 0,5 milimetru od kořene, protože pak nebudou zarůstat do kůže. Na nehty bude dobře fungovat například koupel se slanou vodou. Přírodní metody jsou velmi oblíbené. Můžete si nohy ponořit do slané koupele, která je zvláční. Nechte je namočené 15 minut a poté osušte.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci mohou éterické oleje

Podiatři doporučují také namáčet si nohy do teplé vody, do které je vhodné přidat oblíbený éterický olej. Bude se hodit také eukalyptus nebo citron. Tyto složky mají antiseptické vlastnosti a dokážou dezinfikovat pokožku. Tím zabrání zánětům a také mykóze, která je velmi nepříjemná.

Doporučený článek:  Domácí majoránková mast uzdraví pokožku a nechá ji znovu zářit. Vyrobená je během chvíle

Koupel nohou by měla trvat alespoň 20 minut. Esenciální oleje si můžete také jednoduše vtírat do nehtové ploténky a tím ji ochránit. Můžete je použít v kombinaci s ricinovým olejem, který je vhodný nejen na nehty, ale také na vlasy nebo obočí. Pokud máte bolavé nehty, které zarůstají, můžete si pomoci aloe vera.

Zdroj: https://thefootcaregroup.co.uk/caring-for-your-toenails/