Krása, Stravování

Pevnou pokožku lze získat přirozeně i bez předražených krémů. Stačí ji vyživit zevnitř

Kůže je největším orgánem lidského těla. Je trvale vystavena vnějším faktorům. Je to bariéra, která chrání tělo, a proto je tak důležité naučit se o ni dobře starat. Neexistuje lepší metoda než chytrá strava.

Kosmetika versus dieta

Pokožka nemá lehké úkoly. Je to ona, kdo je kontaktní plochou s vnějším prostředím. Neustále se musí zabývat patogenními mikroorganismy, ale také kolísáním teploty, vlhkosti a množstvím dalších faktorů, které ji neposilují, ale naopak oslabují. Není tedy překvapující, že s věkem ztrácí svou elasticitu, pevnost a lesk.

Rozvoj kosmetického průmyslu přinutil mnohé z nás věřit tomu, že nejlepší věc pro naši pokožku je koupit si krém, a to samozřejmě ne jeden, ale nejlépe hned celou sadu. Denní, noční proti vráskám, hydratační a ještě k tomu základní sérum, oční krém a několik dalších. Pamatujte na základní věc, a to že ​​pokožka musí dýchat. Nemůže být přetížena přebytečnou kosmetikou, protože většinou dosáhneme opačného účinku, než jsme zamýšleli.

Zdroj obrázku: Freepik

Dieta pro pevnou pokožku

S věkem se oslabují nejen kolagenová vlákna, ale snižuje se i obsah kyseliny hyaluronové a snižuje se schopnost buněk zadržovat vodu. Pokožka stárne, stejně jako celé tělo. Ale procesy, které se vyskytují na povrchu kůže, lze vidět pouhým okem. Stává se totiž ochablou. Objevují se vrásky a změny, které nikdo nevítá s radostí. Zelenina a ovoce ovlivňují vitamíny a minerály. Tři vitamíny se silným antioxidačním potenciálem, a to vitamín A, C, E, a tři minerály – zinek, selen a měď.

Všechny jmenované jsou rozhodující pro inhibici procesů předčasného stárnutí kožních buněk. Proto by denní menu mělo obsahovat 5 porcí zeleniny a ovoce. Nejvyzdvihovanější ze všech je vitamin E, přezdívaný také vitamin mládí. Ovlivňuje lepší hydrataci kožních buněk a zlepšuje jejich elasticitu. Zdrojem vitamínu E jsou kvalitní rostlinné oleje lisované za studena, avokádo, ořechy, vejce a klíčky. Další vhodné produkty pro podporu zdravé pokožky jsou například zelený čaj, zdravé, za studena lisované oleje, chléb a jiné celozrnné výrobky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/12-foods-for-healthy-skin