Krása

Pouhé cvičení nestačí. Celulitidu porazí především zdravý jídelníček a dostatek tekutin

Přítomnost celulitidy na těle mnoha ženám nedá spát. Zbavit se jí přitom není vůbec jednoduché. Abyste toho dosáhli, musíte pravidelně cvičit a správně jíst. Právě proto se dnes podíváme na to, co byste měli zařadit do svého jídelníčku. Jídlo je mocným pomocníkem v našem životě i zdraví. Musíme jej ale správně používat a dobře si vybírat, co konzumujeme.

Pomerančová kůra je rozšířený problém

Celulitida je pro mnoho žen vážným problémem, na který musí neustále myslet. Mnoho žen se s tím jednoduše neumí vypořádat. Pokud je pro vás pomerančová kůra problém, neměli byste spoléhat jen na různé kosmetické prostředky a cvičení, ale také na správnou dietu. Základem je především hydratace těla, na kterou nesmíte během dne zapomínat. Pravidelně pijte čistou vodu a zelený čaj, který podporuje metabolismus. Klíčová je ale především samotná voda. Nespoléhejte na džusy nebo sladké limonády, protože ty vám k hydrataci příliš nepomohou.

Doporučený článek:  Lněná maska pleť vyhladí a pomůže redukovat akné
Zdroj obrázku: Freepik

Fyzická aktivita a jídlo jsou klíčem ke kráse

Nejlepší výsledky vám zajistí dieta kombinovaná s pravidelnou fyzickou aktivitou. Nic se ovšem nemá přehánět a nemusíte se do ničeho nutit. Najděte si sport, který vám bude naprosto vyhovovat a bude vás bavit. Existuje nespočet možností, od jízdy na kole nebo běhání až po jógu či tanec. Nejdůležitější je, abyste danou činnost prováděli pravidelně.

Dávejte si ale také pozor, co jíte. Důležité jsou suroviny plné vlákniny, luštěniny a celozrnné produkty. Stejně tak vám dobře poslouží také chřest nebo fazolové klíčky. Přidáte-li do pokrmů trochu kurkumy, získáte nejen úžasnou chuť, ale také posílíte své zdraví. Rozhodně zapomeňte na tučná a smažená jídla, omezte alkohol a další škodlivé suroviny, které tělo dehydratují. Jedině tak budete mít šanci porazit tento nevzhledný problém a zbavit se celulitidy.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/uk/food/weight-loss/a706773/cellulite-foods/