Krása

Zbavte se kruhů pod očima a nechte svůj obličej zářit. Speciální krémy nejsou jediná možnost

Tmavé kruhy pod očima nemusí nutně znamenat, že jste měli náročnou noc, po které se vám těžko vstává. Objevit se mohou také po dlouhé práci na počítači nebo jsou důsledkem dehydratovaného těla. Tělo vám dává najevo, že s ním něco není v pořádku. Jak odstranit tmavé kruhy pod očima a co dělat, aby se už vícekrát neobjevily?

Zkuste se jich zbavit přirozenou cestou

Jestli se vám pod očima objeví nevzhledné tmavé kruhy, je nutné je řešit ihned. Někdy postačí studený obklad – studenou kostku ledu si dejte na kůži, ale předtím ji omotejte do tenkého kapesníku. Můžete použít také zmrazenou lžičku. Chlad způsobí stažení cév, sníží se otoky a také budete mít rozjasněnou pleť. Zkusit můžete také bylinkové obklady.

Doporučený článek:  Kruhy pod očima a oteklá víčka zkazí i nejdokonalejší líčení. Naštěstí existuje rychlá pomoc

Postačí heřmánek nebo měsíček. Jsou to bylinky, ze kterých si snadno uděláte nálev, a až vychladne, můžete do něj namočit vatový tampon a přiložit ho na těžká víčka. Okamžitě pocítíte úlevu a kruhy budou téměř neviditelné. Můžete použít také vychladlé sáčky černého čaje. Fungovat ale budou také plátky okurky nebo jablka. Ovoce i zelenina jsou přírodní antioxidanty a zlepšují stav pokožky.

Zdroj obrázku: Freepik

Kruhům pod očima můžete snadno předejít

Jestli nebudou fungovat tyto domácí metody, můžete zkusit také oční krémy. Jsou sice dražší, ale některé jsou velmi účinné, co se týče zakrytí nebo odstranění tmavých kruhů pod očima. Vybírejte takové, které mají vitamin C, kofein nebo aloe vera. Večer naneste menší množství krému pod oči a ráno budete mít po problému.

Doporučený článek:  Zeštíhlující kúru si můžete snadno dopřát v pohodlí domova. Výsledky uvidíte už za několik týdnů

Jestli chcete podobným stavům předcházet, budete pravděpodobně muset změnit životní styl. Snažte se spát alespoň 7 hodin denně, vyhýbejte se alkoholu a dalším stimulantům a při práci s počítačem si často dělejte přestávky. Nezapomeňte dodržovat pitný režim.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/dark-circle-under-eyes