Krása

Na podzim potřebuje pokožka hýčkat. Při správné péči zůstane zdravá a zářivá

Nedostatek čerstvého vzduchu a slunce způsobuje, že pokožka je extrémně citlivá a napjatá. Pleti neprospívá ani stres, kouření a nezdravé stravování. Jak tedy o pokožku správně pečovat, aby zmizelo pálení, zarudnutí a podráždění? Vše začíná u správné stravy, ale i správná kosmetika a každodenní návyky jsou velmi důležité.

Základem je správná dieta

Lehce stravitelná strava bohatá na čerstvou zeleninu a ovoce je pro pokožku velmi prospěšná. Zároveň nedostatek bílkovin způsobuje suchost pokožky, pigmentové skvrny a stárnutí. Dbejte na příjem omega-3 mastných kyselin a vitamínů, které zabraňují bolestivému popraskání a bledosti kůže. Pokud se dlouhodobě stravujete nevhodně, pokožka bude vypadat mdle a nezdravě.

Doporučený článek:  Zažloutlé nehty jsou špatnou vizitkou. Domácí prostředky jim navrátí krásu a zdravou barvu

Chronický stres negativně ovlivňuje stav pokožky, proto se snažte zůstávat v klidu. Odhaduje se, že na pěti centimetrech čtverečních kůže se nachází průměrně 50 chloupků, 80 mazových žláz, 500 potních žláz, 130 hmatových bodů, 60 bodů citlivých na teplo, 10 bodů citlivých na chlad, 1000 nervových zakončení bolesti, 1350 cm kapilárních cév a 15 milionů buněk.

Zdroj obrázku: Freepik

Hydratujte vnitřně i zvnějšku

Pokožku chraňte dostatečnou hydratací. Pijte hodně vody a přestaňte s kouřením. Vybírejte kosmetiku, která má schopnost zadržovat vlhkost. Poznáte ji podle toho, že v jejích složkách je obsažená kyselina hyaluronová, urea či se v ní nachází glycerin nebo kolagen. Tyto ingredience zabraňují vysoušení a chrání pleť před škodlivými vnějšími faktory.

Doporučený článek:  Mladší a zářivější pokožku můžete mít i vy díky tajné ingredienci. Kysané zelí není pouze k jídlu

Pokožka nemá ráda časté mytí, které ji vysušuje. Zejména pokud používáte různé dráždivé přípravky. Lidé s citlivou pokožkou by neměli nadměrně používat dokonce ani eko kosmetiku. Po celý rok používejte krémy s ochranným UV filtrem. Chrání před vznikem velmi nebezpečného melanomu, ale i před předčasným stárnutím pokožky a nevzhledným zabarvením. Bez ohledu na počasí si na tento krok v péči o pleť najděte čas.

Zdroj: https://www.greenpeople.co.uk/blogs/the-beauty-hub/top-5-awesome-autumn-beauty-tips